Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kórházakban van valamiféle...

A kórházakban van valamiféle szabály arra hogy mikor kerül valaki műtétre? Mármint az időpontot hogy "tűzik ki"?

Figyelt kérdés
Epeműtétre a sebész aug. közepét ígérte "hacsak nem megy akkor szabadságra". Közben megtörténtek a kötelező vizsgálatok. Akkor felhívtam és letagadta amit előzőleg személyesen mondott, és szept. közepe volt a következő beígért kb. időpont. Azt mondta telefonon keres és közli az időpontot. Azóta megint sehol semmi... Most el sem érem telefonon,(nem veszik fel a kh.-ban sehol). Március óta vannak problémáim az epém miatt,de ugye egész tavasz és nyár eleje Covid... Nem voltam még műtve ezért nem tudom hogy megy ez.

2020. szept. 17. 02:50
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Van kvótájuk, hogy mennyi műtétet végezhetnek el egy hónapban. Ebbe besorolják a programozott és a sürgős műtéteket is. Itt meg tudod nézni a várólistát, ha van esetazonosítód akár a saját műtétedet is.

[link]

2020. szept. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Sok dologtól függ, sőt akár még aznap is lemondhatják a műtétet. Azt nem tudom mire vélni és nem is kommentálnám, hogy megbeszélitek és utána letagadja,meg az is érdekes, hogy megígéri, hogy felhív időpont miatt és nem hív, véleményem szerint nem szabad egy pácienst ilyen kellemetlen helyzetbe hozni.
2020. szept. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos az a szomorú helyzet Magyarországon, hogy aki csúsztat 10-20-50 ezer forintot, azt időben megműtik, aki nem, ott húzzák, halasztják. Ez nagyon gáz, szégyen, nyilván vannak kivételek, de ez sajnos elég gyakran előfordul. Bizonyítani nem lehet.


Félre ne érts, nem azt mondom, hogy fizess az orvosnak. Csak ha az okokat keressük, ez benne van a top 3-ban.


A megoldás csak az lenne, ha törvényileg tiltva lenne a hálapénz adása és elfogadása is. Ezt szajkózza a kamara évek óta, de nem történik semmi. Inkább nem mennék bele találgatásokba, hogy miért.

2020. szept. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5:43: Így van! Először az jutott eszembe hogy talán már a személyes találkozáskor borítékkal kellett volna mennem vagy felvenni a beszélgetésünket. A szobájában ott sorakoztak az ajándékcsomagok, én legalább eltettem volna... Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 17. 06:26
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ezt a borítékos dolgot nem akartam írni, de van benne igazság sajnos.
2020. szept. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kérdes hogy a nővérek előtt kellett volna odaadni nyíltan? Végig ott voltak és figyeltek nem is adtak volna lehetőséget rá... Mondjuk akkor nem is jutott eszembe ez a lehetőség.
2020. szept. 17. 07:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Múlt héten is ígerte hogy hív a héten az idöpont miatt... nem hívott. Vicc az egész. Betegazonosító számot sem kaptam...
2020. szept. 25. 20:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Na megműtött... előtte való nap hívott h másnap műt...😈
2020. okt. 4. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!