Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy csomó helyen kötelező...

Egy csomó helyen kötelező lenne a maszkviselés, de nagyon sokan megszegik, és az illetékesek még csak nem is figyelmeztetnek. Miért nem szabnak ki bírságokat?

Figyelt kérdés
Ha komolyan vették volna, eddig már több1000 milliárdnyi bírságot ki lehetett volna szabni. Egy vonaton vagy a BKV járművein az ellenőröknek és biztonsági őröknek nem lenne kötelességük szólni és betartatni? Ha ők nem szólnak, akkor ők nem bírságolhatók meg mulasztás miatt? és a rendőrök? Ez nem munkaköri vétség?

2020. aug. 10. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Tegnap jöttem vonattal, 3 ember kivételével senkin sem volt maszk abban a vagonban, a kalauz nem szólt senkire. BKV-n sokszor láttam, hogy rászóltak utasokra, hogy tegyék fel, többé-kevésbé hatásos volt, ennél többet nem tud tenni. Kórházban sokszor még a főigazgató sem visel maszkot, mit várunk akkor?
2020. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Ezt én se értem, de sokszor sajnos az ellenőr se visel maszkot, vagy csak tokamelegítőnek... :(
2020. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Mert a korlátozás erősen aránytalan ahhoz képest, hogy ezeken a helyeken még maszki nélkül is jóval kisebb az esélye a fertőzésnek, mint pl ezeken, ahol semmi korlátozás nincs: étterem, tömött strand, 499 fős bulik, esküvők, külföldi nyaralás(!), korzózás a sétálóutcában. Ehhez képest az a vonaton üldögelés már szinte biztonságosnak mondható.
2020. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

amerikában most fordítottak vissza egy repülőgépet, mert egy 3 éves autista kisgyerek nem volt hajlandó felvenni. mondjuk nem tudom hogy esznek a repülőn


na de nem a történetekre, meg a véleményekre vagyok kíváncsi, hanem konkrétan azt kérdezem, hogy a szabályszegésért nem szólni az alkalmazottaknak, és nem leszállítani az illetőt, az minek számít? én azt gondolnám, hogy munkaköri kötelesség, vagy nem az?

2020. aug. 12. 08:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes a kérdés, de szerintem nem köteles emiatt szólni pl. egy ellenőr, és én ezt nem is tapasztalom, néha igen, de az elenyésző.
2020. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!