Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdeni edzeni, ha...

Érdemes elkezdeni edzeni, ha gerincferdülésem van? Szabad egyáltalán?

Figyelt kérdés
Röntgen alapján 70 fokos, fokozott gerincferdülésem van. (egyébként semmi nem látszik rajtam a rövid felsőtesten kívül, még bordapúp sem.)Az viszont igaz, hogy rettenetesen szokott fájni ha hosszasan állok, vagy ülök. (utóbbi számomra nagy probléma, mert a jövőben irodai munkát akarok majd végezni.)Edzéssel el lehetne érni azt, hogy legalább ne fájjon?

#edzés #testépítés #gerincferdülés #Schuermann-kór #hátizomerősítés
2020. szept. 17. 18:13
A kérdező szavazást indított:
Érdemes elkezdened, lehetséges mérsékelné a fájdalmad.
Nem érdemes, csak rosszabbodna.
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvos és az edző tud értelmes választ adni. Egy fekvenyomás például a gerincnek csak egyes részeit terheli
2020. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem könnyű, mert van amit lehet, sőt jót tesz a gerincnek, van ami meg ront a gerinc állapotán. Erre csak orvos, vagy gyógytornász tud válaszolni.
2020. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából az orvosok edzést javasoltak. Előre összeállított edzésterv alapján erősítenék. (egyébként akármilyen furcsa, a gyógytorna csak rontott a helyzeten..)
2020. szept. 17. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell edzeni, csak nem mindegy, mit. Gyógytornászra van szükséged, aki - a leleteidet figyelembe véve - megmondja, megtanítja, hogy milyen gyakorlatokat végezhetsz (és kell is végezned az állapotod javítás és a romlás megakadályozása végett), és mit nem. Meg azt is megtanítja, hogy pontosan hogyan kell helyesen végezned ezeket a gyakorlatokat.
2020. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy a legtöbben a gyógytorna mellett lennének de higyjétek el, hogy az én esetemben a gyógytorna nem segített. (voltunk nem egy orvosnál, még korzettet sem kaptam.) Ja, és hogy ne csak a magyar orvosokat mondjam, külföldön is voltunk 2 helyen is. Ritkán fordul elő, hogy ilyen mértékű deformitástól nincs kívülről észlelhető jele a betegségnek.
2020. szept. 19. 10:30
 6/8 anonim válasza:

Nekem is van gerincferdülésem,jártam gerinctornára 10 alkalommal és betanultam. Nekem azt monda a gyógytornász hogy a betanult gyakorlatokat csinálhatom súlyokkal,mondjuk két hónap után nem érzékelem azt hogy jót tett volna neki,inkább azt érzem hogy rontott,bár majd ezt megmondja a kontroll.

Szerintem keress egy magángyógytornászt és személyedzőt és a két személlyel rakjatok össze egy edzés tervet.

2020. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd a kezed a tévére.
2020. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyukád tanított ilyen okosságokra ?
2020. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!