Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a vérvételtől....

Nagyon félek a vérvételtől. Mit tegyek hogy ez jobb legyen?

Figyelt kérdés
Lehet hogy kicsit vicces lehet másoknak, mivel 21 vagyok, de én eléggé parázok. A koronavírus miatt nagyon valószínű hogy anya se jöhet be velem a kórhába, pedig az sokat segítene. Mindig is féltem a vérvételtől, 15 voltam mikor utoljára kellett menni, akkor többször branült is tettek be a terheléses cukorteszt miatt. És ezen teszt alkalmával a betett baranülből az istennek se jött a vér, olyannyira, hogy az ápolónő forgatta benne a tűt, meg valami vákumos cuccot is hozott már hozzá, de úgy se sikerült, másik branült kellett betenni. A pár hete készült koronavírus gyorsteszten se jött ki a vércsepp az ujjamból. Vagy 5 percig nyomkodták mire hajlandó volt előbújni az az 1 csepp vér. Nem tudom egyedül mi lesz velem, nagyon félek a tűtől. A vér nem érdekel, simán megnézem ha levették, nem az a baj. Már azon is gondolkodtam hogy lehet tűfóbiám van. Mert tudom hogy az okozza a gondot. Az injekciót pl. nem tartom olyan rossznak, mert nagyon gyorsan megvan,és csak nagyon kevés időt van bennem a tű. Ha vége utána nem szoktam rosszul lenni, egyszer gyerekként volt rá példa mondjuk. De előtte szó szerint rettegek. Úgy ver a szívem mintha legalább lesprinteltem volna 200 métert.

2020. szept. 20. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Én tudom, hogy miért utálom, de nem félek tőle, 43 éves vagyok. Kórházban voltam 6 évesen hetekig reggel-este volt vérvétel. Minden egészségügyi beavatkozást elutasítok azóta, azért mert volt hogy 4-en fogtak le és végül a combomból sokadik szúrásra lett vér. Azóta voltam vérvételen, kórházban a branülre allergiásan dupla méretű kézzel, elviselem, de szerintem senki sem jókedvéből teszi ki magát ennek, ezért én is arra edzem magam, hogy szükséges rossz.
2020. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megertelek. Sajnos nem tudok segiteni, de talan azt mondanam, azt kepzeld elotte, ahogy mesz kifele utana.

Kozben nekem az a jo, ha becsukhatom a szemem es nem szolnak hozzam, kizarhatom a valosagot. Mintha kilepnek magambol. Csak ugye azt hiszik, ajulos vagyok, ugy kell elore mondani, hogy de en becsukva birom. Es a kedvesebbek beszelgetni, kerdezni szoktak, hogy eltereljek a figyelmet. Sajat tapasztalatom, hogy nem jo, csak csondben maradva nem ott lenni jo.

2020. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak sima vérvétel lesz akkor nem kapsz branült. Sima vizet ihatsz vérvétel előtt. Igyál meg indulás előtt egy nagy pohárra úgy picit hígabb lesz a véred és könnyebben jön majd. Azt javaslom keress valami apró tárgyat amibe kenyelmesen bele lehet kapaszkodni. Ha van stressz labdád azt de pici plüss is lehet azt szorítsd a kezedben ha félsz és próbálj arra gondolni hogy csak 30 perc és már kint leszel. Nem tartanak ott és tervezgesd mit fogsz csinálni utána valami jutalomfélét is kitalálhatsz magadnak vígasztalódásul. Anyukád meg gondolom elkísér és megvár majd a bejáratnál. Azért az is jobb mint a semmi.
2020. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a gondod, én is tartok a vérvételtől, mert fiatalabb koromban szinte mindig rosszul lettem utána, pedig sose néztem oda. Maga tudat okozta ezt, hogy most valamit belémszúrnak és kiszívják belőlem azt ami éltet és úgy gondoltam ezután nyilván rosszul kell lenni. :D Utána ott kellett ülni a váróban, és kivárni mire össze tudom annyira szedni magam, hogy elinduljunk. Volt hogy még magában a rendelőben leültem a székre, vagy ágyra, mert úgy éreztem az ajtón se fogok tudni kimenni. Ezért midnig elkísért valaki, még akkor is amikor már elég nagy lettem volna, hogy egyedül menjek. Elájulni sosem ájultam el, de elfehéredtem és minden erő kiment belőlem.

Most felnőttként már egyedül szoktam menni, mivel sajnos nincs aki el jöjjön velem, de szólok, hogy előfordulhat hogy rosszul leszek, így már kapásból felfektetnek egy ágyra és úgy veszik le. Azóta sosem volt semmi bajom, pedig mint mondtam kísérőm sincs.


Szerintem ez nálad is fejben dől el. Ne nézz oda, gondolj valami/valaki számodra kedvesre és legfőképp ne gondolj rá és ne kezdd el hergelni magad azon, hogy most mit is csinálnak veled. Beszélgess a nővérrel, hagyd magad elfoglalni. Ha netán rosszulléttől félsz, vigyél magaddal szőlőcukrot és már ahogy veszik a vért edd meg, az már úgy sem számít bele, legalábbis nekem mindig megengedték.

Van aki ennél rosszabbat is átél és ugyanúgy magánál van. Örülj neki, hogy neked csak ennyit kell átvészelni.

2020. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a tűtől nem félek hullára nem érdekel az sem ha fáj. Már megszoktam. Viszont mióta vérszegenyen mentem egyszer vérvételre és elszédültem utána annyira bennem maradt az élmény hogy mindig rosszul leszek utána. Nem ájulok el vagx ilyesmi csak egész nap rossz a közerzetem. Pedig pici vért vesznek le és már nem is vahyok vérszegény. Bezzeg régen vérvétel után simán bebicikliztem a 10 kmre lévő munkahelyemre és meg sem kottyant. :)
2020. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal szőlőcukrot meg valami nasit és vizet hogy rögtön utána tudj enni inni. Megbeszélhetitek anyukáddal hogy végig egymásra gondoltok úgy egy picit olyan lesz mintha veled lenne. ;)
2020. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!