Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van a légfrissítőnek...

Miért van a légfrissítőnek lejárati ideje?

Figyelt kérdés
Van egy spray, nyomkodós, légfrissítőm amire rá van írva hogy 2018stb... Szóval elvileg lejárt, ilyen létezik? Káros az egézségemnek ha használom. citrom illatú, ha ez releváns :D

2020. szept. 28. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lejárati, hanem szavatossági.

Káros nem lesz utána, de a funkcióját már nem tölti be.

Mintha vizet permeteznél helyette.

2020. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre kell szavatossági időt írni.


Szerinted az 1 millió éves himalájai sónak miért van szavatossági ideje?

2020. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2! Nem 1 millió, hanem 23.

De 4 év múlva lejár a szavatossága.

2020. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
van, én 2 éve porosodó légfrissítőmnek 1 éve járt le és nagyon büdös volt :(
2020. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így is vannak benne káros anyagok. Sokra rá van írva, zárt helyen ne alkalmazza, ne lélegezze be közvetlenül.......
2020. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#2,3 pont nem jó példa. Ott valójában a csomagolásnak van szavatossági ideje, nem a benne lévő sónak.
2020. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindennek van minőségmegőrzési ideje, pl. a tiszta konyhasónak, kristálycukornak, ételecetnek nincs. "Minőségét korlátlan ideig megőrzi" - olvashatod a csomagoláson, mert viszonylag stabil vegyületekről van szó, szemben az illatanyagokkal.
2020. szept. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Így van, minden ilyen vegyi anyagnak van lejárai ideje, mert a bejutó levegőtől vagy hőmérséklettől vagy csak saját magától elkezd lebomlani, átalakulni, és kelethetNEK benne káros anyagok. De mivel ezeket nem kötelező vizsgálni, mint a növényvédőszereket, ezért senkinek nincs fogalma se, mi lesz ezekben 5-10 év múlva. Elméletileg lehet valami nagyon veszélyes összetevő is, és hogy ne lehessen perelni utólag a gyártót, ezért ráírnak egy olyan időszakot, amin belül még nem fog létrejönni veszélyes mértékű átalakulás. (Valószínűleg nem lesz semmi később se, de nem lehet tudni.)

Ezek a légfrissítők egyébként mérgező és rákkeltő hatás szempontjából kb. ott vannak, mint a glifozát nevű gyomirtó, aminek a kivonását évek óta tervezi az Unió, mivel folyamatosan keltik a balhét az ezért pénzt kapó zöldek. A fő különbség csak az, hogy a légfrissítőt azon frissen lélegzi be az ember, a gyomirtó meg 99,99 %-ban lebomlik, és csak a maradékot esszük meg valami növénnyel. Mégis, csak a mezőgazdaságban használatos szereket kötelező vizsgálni...

2020. szept. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyomirtó lebomlik, hogy a túróba mutatható ki a Földön mindenhol? Ja, és hogy a túróba mutatható ki az anyatejből, ha csak a szermaradványt ették meg? Pont ez a lebomlásteória az, ami már régen megdőlt a glifozátról.
2020. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Úgy mutatható ki, hogy annyira szuperérzékenyek a műszerek, hogy a veszélyes mennyiség százmilliomod részét is ki tudják mutatni.

Nincs semmi lebomlásteória, csak a fizetett "környezetvédő" szervezetek állítják, mert az olcsó és hatékony glifozát helyett jogdíjas drága új gyomirtót akarnak árulni.

Ezek a társulatok kb. mind védelmi pénzekből élnek, mint a maffia, valamint az ellenérdekelt cégek lejáratásáért kapott pénzekből. A nagyobb szervezetek vezetői dollármilliárdosok, miközben a lelkes amatőrök ingyen dolgoznak nekik.

Pl. tíz éve még rá lehetett keresni a neten, hogy a legnagyobb és legismertebb nemzetközi környezetvédő cég melyik olajcég ellen indítja a legtöbb akciót, miközben ennek fő riválisa ellen soha. Aztán persze a gugli "valamiért" letiltotta ezeket a weboldalakat, ahol ezekről írtak. Vagy állatvédelem téren ott van a Négy Mancs, ami a francia libatenyésztők megbízásából állatkínzással vádolta a magyar libásokat.

De mindegy is, itt a légfrissítőkről volt szó, amelyekről azért csak-csak előfordul vizsgálati adat a neten, és ezekből lehet tudni, hogy milyen veszélyesek.

2020. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!