Gáz - Gyakori kérdések

Keresés otthon - egyéb kérdések témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Hogyan kell lepattintani(?) a reduktort a mol grill gázpalackról?

Tegnap vettem egy kerti gáz-grillsütőt, nagy sokára összeraktam, elmentem a benzinkútra gázpalackért, azt csatlakoztatni is tudtam a gyorscsatlakozós reduktorral, amit adtak hozzá. De azt már nem néztem meg, hogyan kell levenni, ha cserére kerül sor, mert késő lett, ma...

3
Történhet baj előbb utóbb olyan társasházban, ahol a gázcsöveken is mérhető határérték feletti áramerősség?

Régebben gondolom a gázcsöveket is használták földelésre. Mi társasházunkban a villanyszerelők határérték feletti áramerősséget mértek a gázcsöveken. Ilyen társasházban előbb utóbb mindenképp baj lesz, ha így marad?

3
Tönkrement konvektort hová tudom vinni Budapesten?

Tönkrement a konvektorom. Szerelő nem is vállalta a javítását. Írtam hulladékudvarnak, hogy hozzájuk tudom-e vinni, de nem is válaszolnak. Tönkrement konvektort hová tudom vinni Budapesten?

4
Miért volt jó a gázégős cserépkályha? Mennyit fogyasztottak ezek?

A fás cserépkályhát értem, egyenletesen adja le a hőt. De a konvektort nem kell rakni és naivan gondolkodva ha az égéstér cserép, ami hőszigetel, akkor több hő fog kiszökni mint ha az égéstér vas, ami vezetia hőt.

8
Miért koszolódik el télen, gyakran a Hajdú 120l gázbojlernél a biztonsági berendezés?

Mostanában rengetegszer lekapcsol. Gázszerelő kitakarítja, és utána 2 hét múlva megint elkoszolódik, és ezért lekapcsol. Nyáron semmi baja. Nyáron nagy melegben egyszer sem kapcsol le Évek óta ezt csinálja. Mi lehet az oka? Ilyen rossz minőségű a gáz? A válaszokat előre is köszönöm!

2
Thermo celsius öv 35 gázkazán gyakran kapcsolgat, Hol Ki-Hol Be! Mi van vele, Mi nem jól van?👇

Kb 60 C' van tekerve a gomb,CcőTermosztát kb, 40 C' állítva az érzékenysége az előremenő csövön van, kb 10 cm re a kazán kijövő csövétől!Felmegy a hőfok, a kazánba kb 60 felé kazán kikapcsol a szivattyú meg bekapcsol,lejebb esik a hőfok a kazán bekapcsol,...

3
Őrláng van, de nem fűt a konvektor, mit csináljak?

Nem nagyon értek hozzá, most költöztem ide. Hiába csavarom feljebb, nem kezd el fűteni (fég konvektor)

7
FÉG kéményes gázbojler hiba?

Üdv mindenkinek! Adott egy régebbi típusú FÉG gázbojler, ami működik, ha megnyitom a csapot, viszont! Ha a fürdőszobában átrakom zuhanyra a csapot, lekapcsol és csak őrláng van. Nem melegíti a vizet. A konyhában illetve a csapon tökéletesen működik! Mi lehet a...

2
Honnan lehet tudni hogy a gázóra vízzel, gázzal vagy villannyal üzemel?

Egy rokonom nemrég költözött albérletbe, és leolvasásnál megkérdezték hogy a gázóra a fentebb említettek közül melyikkel üzemel. Ő nem tudta a választ, a főbérlőt pedig még nem tudta elérni. Esetleg lehet ezt valahonnan tudni, vagy kizárólag papíron van rajta?

7
Miért kicsi a gáztűzhelyen az egyik láng?

Ez a tűzhely négy rózsája közül a legkisebb és max fokozaton is nagyon takarékon ég. A szokásos két levehető része mindig nagyon tiszta, mert állandóan tisztán tartjuk a tűzhelyet, szóval azzal nincs gond. Ma furcsa hangot is adott, kikapcsoltam és újra gyújtás után már az nem volt.

4
Kondenzációs kazánnál közvetlen a (sárga) gázcső és a kazán csatlakozásánál gáz szagot érzek, ez mennyire normális?

De csak ha odahajolok közvetlen a találkozási ponthoz, a kazán környezetében nincs észrevehető gázszag, tehát a szivárgás valszeg nem jelentős...

3
Gázkazán elhelyezése?

Üdv, A kérdésem csak annyi lenne hogy szeretnék gázkazános központi fűtést a gázkazán viszont olyan szobában tudnám elhelyezni ami utólag épült és az épület nem lett megtervezve,lehetséges e ez,vagy megbüntetnének hogy miért nem terveztem meg a szobát?vagy a gáz...

2
Régi fég átfolyós gáz vízmelegítő(bojler) cseréje(nem társasházban hanem családi házban) is engedélyköteles?

Azt olvastam hogy engedélyköteles de csak társasházaknál vagy mindenhol? S kb. mennyiben van a komplett csere, engedéllyel, tervvel stb? S minden cserénél újra kell majd engedélyeztetni?

3
Új gázrezsók köthetőek PB palackra? Ha igen, jó hozzá a gáztűzhelyhez vehető átalakító?

Szükség híján kinéztem egy db 2, illetve 3 égős gázrezsót az emagon, viszont nem írják, hogy a normál gázpalackra köthető-e. A 11,5 kg-os nagy PB palackra gondolok, nem a kempinges verzióra. Ha veszek hozzá átalakítót, ami normál esetben gáztűzhelyhez való, akkor...

3
Október 15 óta 512 m3 gázt fogyasztottunk. Ez soknak számít így január elejét tekintve?

Nagyon enyhe telünk van idén is eddig, ennek ellenére kérdem, hogy ez sok-e vagy szerintetek belefér. A fogyasztó egy gázkazán, központi fűtés.

14
Ezeket a lakásrobbanásokat/lakástüzeket hogy lehet megelőzni?

Összefoglalnátok kérlek a cikkben szereplőben leírtakra vonatkozó - és úgy en bloc a lakástűz/gázrobbanás tekintetében fontos - preventív intézkedéseket?Az én esetemben amúgy gázkazán (fűtés/víz)+vegyestüzelésű kazán+2 fázisú fi-relés áramhálózat van (ha esetleg erre...

5
Többet fogyaszt 21 fokon mint 20 fokon a kazán ha a hiszterézis ugyanannyi?

Úgy értem 20 fokon van és 19.8 fokon kapcsol be majd 20.3 fokon le. Vagy 20.8 fokon be és 21.3 fokon le. Ez esetben a tartott hőmérséklet esetén ugyanannyi gázfogyasztással számolhatunk pl. ilyen enyhe télen mikor éjszaka sincs fagy szinte? Vagy az elméletem téves?

5
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!