Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradáson kevesebb vért...

Véradáson kevesebb vért tudtak csak levenni, ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
Voltam már máskor is véradáson, most viszont bármennyire pumpáltam a kezemet, nem tudták levenni a 450 ml-t. Ilyenkor is felhasználásra kerül a vérem vagy megy a süllyesztőbe? A tőlem vért vevő hölgytől megkérdeztem, de nem tudott érdemben válaszolni, igazából semmire sem, nem is nagyon találta a helyét, lehet az első munkanapja volt.:D Ha járt már esetleg valaki így, vagy ilyen területen dolgozik, kíváncsi lennék. Esetleg ha jártatok így, és kaptatok róla végül sms-t?

2020. szept. 29. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

320-350ml (nem emlékszem pontosan) az a minimális mennyiség, ami átkerül a vérkészítmény előállítóba. Ez alatt sajnos megsemmisítik (esetleg oktatási célra használják (vércsoport meghatározás, mérőműszerek kezelése), de ebben nem vagyok biztos).


A miértje valószínűleg elsőre nem egyértelmű:

Egy másik ember vérét megkapni nem egy egészséges dolog (ezért használják csak akkor, ha muszáj). Viszont a nagy mennyiségnél még nagyobb problémát okoz az, ha minél több különböző embertől kap valaki vért, ezért fontos, hogy a beteg minnél nagyobb mennyiségeket kapjon 1-1 embertől. Sok kisebb mennyiségű vérkészítmény (több embertől) nagyobb gondot okoz, mint pár nagyobb.

2020. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2020. szept. 30. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!