Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Európaiak! Ti miért használtok...

Európaiak! Ti miért használtok papírt víz helyett a wc-n?

Figyelt kérdés

Egészségügyileg nem is kell bemutatni a különbségeket.

Nem lesz szag utána, folt, stb stb.


Ezen kívül környezetbarát is.


Magyar vagyok én is, de már 20 éve egy olyan országban élek, ahol az a normális ha utána mossák, bidében.


Ha nyilvános helyen vagyunk európában akkor simán meg lehet mosni azzal a vízdzsettel ami lehúzza a budit.


2020. szept. 30. 14:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
30%
Ti hasznaltok papirt?
2020. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha normalisan kitorlod nem lesz folt utana.
2020. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Pl panelban már nem fér el a wc mellett egy bidé is.
2020. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%
Azt írod, nyílvános helyen, Európában is meglehet mosni a wc öblítő vízében. Hogyan? Belenyulsz a wc-be, és a víz alá tartod a kezedet? Nem túl higénikus.
2020. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Sokan használnak bidét is. Egyébként szerintem papírral sokkal gyorsabb és az sem lehet kifogás,hogy utána lesz szag utána, folt, stb,ha normálisan kitörlöd.
2020. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert itt ez a szokás. Ezt tanuljuk pici korunktól. Ez számít normálisnak. Ettől függetlenül sok házba-lakásba már beletervezik a bidét is.

Ezt a nyilvános helyen öblítést én sem igazán értem.

2020. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%

Mellesleg a vízhiány igencsak komoly probléma az egész világon, ez a módszer meg éppenhogy vízpazarlás!

NEM a papírhasználat OKOZ szagot, hanem a WC használata, ezen az semmit nem változtat, hogy utána papírt vagy vizet használ valaki.

Folt nem keletkezik normális papírhasználat után!

Köztes megoldás lehet a nedves WC-apapír használata.

2020. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is higiénikusabb megmosni utána, de annyira simán azért nem lehet nyilvános vécében (sőt, leginkább sehogy). Otthon csapnál szoktam (de nem papír helyett, hanem utána).


Amúgy néhány európai országban előfordul, pl Spanyolországban vagy Olaszországban sok helyen láttam. Észak-Amerikában viszont szintén nem túl gyakori, talán még kevésbé, mint Európában.

2020. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
tehát amikor lehúzzák a wc-t az egy nyomású víz, ami csőből jön. na. Abban kell megmosni. de most ezt ne mondjátok, hogy nem is hallottatok erről? mert mindjárt elásom magam.
2020. szept. 30. 14:59
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kinek-milyen az emésztése de nekem sokszor van úgy, hogy nem lehetséges a teljeskörű törlés, mindig marad egy kis folt.

A panel lakásom nekem is kicsi, szóval egy bidé már nem férne el, viszont nem zuhanyzóm, hanem kádam van és térdhajlat felett egy kicsivel a szélére ülve pont bele tudja az ember lógatni a hátsó felét és ebben a pozícióban kényelmesen ki tudja mosni. Nem mindig alkalmazom ezt a megoldást, de van mikor egyszerűen lehetetlenség úgy kitörölni papírral, hogy ne maradjon folt.

2020. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!