Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy ibs?

Lehetséges, hogy ibs?

Figyelt kérdés
Már kb. 3 hete minden hétköznap reggel hasmenésem, napközben, este viszont székrekedésem van. Néha puffadtnak szoktam érezni magam. Nem szoktam stresszelni, alkoholt inni, drogozni, dohányozni.

2020. okt. 2. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Miért székrekedés nálad, ha este nem mész wc-re, ha reggel elintézted?
2020. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggel kipucolódnak a beleid a hasmenéstől, akkor hogy lehetne a nap további részében székrekedésed? Hányszor akarsz kakálni egy nap?
2020. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De a reggeli hasmenéssel mit lehet kezdeni akkor? Kissé kellemetlen néha.
2020. okt. 2. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az IBS tünetei elég széles skálán mozognak, úgyhogy éppenséggel lehet, hogy kialakult nálad.

Viszont, 3 hete fennálló emésztési problémáról mindenképpen beszélni kéne a háziorvosoddal, mert ki kellene zárni más olyan betegségeket, amelyek hasonló panaszokat okoznak.

A reggeli hasmenés ellen esetleg próbálkozhatsz azzal, ha vacsorára főtt rizst, pirítóst vagy reszelt almát eszel. Délutánonként pedig kevés vízzel keverj el 1 teáskanálnyi cukrozatlan kakaóport. Az íze brutális, de ha gyorsan lenyeled, akkor nem vészes, és segít kicsit megfogni a hasmenést, anélkül, hogy napokig tartó szorulást okozna. A borsmenta tea gyomornyugtató hatású, abból is ihatsz napi egy csészével.

Jobbulást!

2020. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
IBS-em van reggeli hasmenéssel. 3 órával indulás előtt kelek fel, hogy kiürüljek, és ne útközben kelljen. Gyerekkori hosszan tartós súlyos megrázkódtatás miatt van ez nekem, végül olyan munkát kerestem, amit itthon tudok végezni.
2020. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!