Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat gyakori gyomoregest?

Kerdesekkel teli kérdése:

Mi okozhat gyakori gyomoregest?

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ételek fogyasztása, gasztrin termelő tumor, sok stressz, szénsavas üdítő, stb.
2020. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válasz + esetleg paradicsomos ételek

Az én ismeretségemben sokuknak ég a gyomruk a paradicsomos ételektől.

2020. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl,fornetti, teák, kávé, az ilyen pancsolt üdítők, az olajban sült dolgok, amin panír van. Régen szinte semmi, de kb 10 éve kezdődött és egyre több minden okozza.
2020. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Három alapvető összetevőből állnak az ételeink:


Fehérjék,

Zsírok,

Szénhidrátok.


Ezeken kívül persze sok anyag megtalálható még egy ételben:


Fűszerek, rostok, ásványi anyagok, vitaminok, nyomelemek, stb.

És sajnos modern korunk velejárói, a rengeteg E-betűvel jelölt adalék anyag, tartósító szerek, színezékek, stb. stb.


Gyomorégést sok minden kiválthat arra érzékeny embereknél.

Erős fűszerek, csípős, vagy savanyú alkotó részek, de ezek hatása szinte elhanyagolható, -és most meglepőt fogok írni- a szénhidrátok hatása mellett.


A legerősebb gyomorégést kiváltó összetevők a keményítők, a különböző szénhidrátok, cukrok.


Ha ezeknek a fogyasztását visszaszorítod, egy életre elfelejtheted a gyomorégést, a refluxot.

Nyugodtan eheted utána a csili paprikát citromos vízzel és paradicsom szósszal, meg se fog kottyanni :D

2020. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Semmiben sem valtozott az etrendem/ etkezesi szokasom, szoval ezert sem ertem, hogy mostanaban mi lehet a problema, de eleg kellemetlen, foleg, hogy eleg gyakran jon elo ez a problema.

Viszont az igaz, hogy az eddigi eletemhez kepest, joval tobb stressz ert, joval tobbet idegeskedtem..emiatt is lehet?

2020. okt. 5. 22:31
 6/9 A kérdező kommentje:
esetleg valami tanacs a problema megoldasara?
2020. okt. 5. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:

100%-ös megoldás nem nagyon lesz. Előbb utóbb elkezded elhagyni azokat a kajákat, ami a legdurvább (magadtól)

Más lehetőség nem nagyon lesz. Én már beletörődtem.

2020. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a stresszt nem tudod kerülni (pedig kéne), irass magadnak savlekötőt (nekem a vény nélküliek nem váltak be).
2020. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom, mennyire primitiv vagyok, ha a savlekoto eszembe se jutott😅

De elsosorban a "gond" kialakulasanak okara fokuszaltam, es nem a megoldasra, mondjuk, ha az okat tudom, a problems is megoldhato..na mindegy, megegyszer koszi mindenkinek!

2020. okt. 6. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!