Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az már fizikai függöségnek...

Az már fizikai függöségnek számít ha remeg a keze?

Figyelt kérdés

Nos, van egy haverom. Aki 16 éves. És alkalmanként szokott fogyasztani iv amfetamint és MDA, MDMA-t. És legutóbbi buliban említette is a dolgot, hogy szeretné fogyasztani őket. Na de a sráccon néha látszódott, hogy zavart. De megkinálom cigivel. És konkrétan alig bírta elővenni úgy remegett a keze. Utána talált is embert Amfetamin és md helyett butilont kapott. Ami nyomokban tudta csak beadni a hatásokat amiket várt. Bevett 1 ilyen tabletátt. Utána mikor beállt tőle, mondtam neki nyújtsa megint ki a kezét. És mostmár nem remegett. Konkrétan alig akart kommunikálni a külvilággal. Csak elvolt magának, nem nagyon beszélt, stb Azt vallja magáról nem függő semmire.


Csak néha elkapja a kattogás. De elvileg ezek pszihika függőséget nagyon erősset okoznak. Főleg ha iv. Ő speedet csak vénába lövi ha teheti. Mivel állítása szerint máshogy annyira nem éri meg. Az md-t is szereti belőni mert elvileg az is sokkal jobb úgy.


Viszont elvileg fizikai függőséget maximum akkor okozhat. Amikor már tényleg kb minden napot, hetes a fogyasztás. Elvileg egy másik ismerősöm a marihuánárra volt fizikai függő. De ő már elvileg be is lázasodott mikor nem kapott thc-t, stb. Nos ezt nem tudom, hogy a fűröl el lehet e hinni. Szerintem vagy kamu, vagy valami bio is lehetett a dologban.


De akkor most a csávonak azért remegett a keze. Mert nagyon minimálisan szinte észrevétlenül minden okoz fizikai függőséget. Csak ez akkor lesz észre vehetőbb ha sok alkalommal fogyaszt az ember. Vagy csak szimplán annyira erősen kívánta az érzést, hogy már a teste is bele remegett?



2020. okt. 18. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Kemenyen tolja a haverod 16 eves letere. Amugy nekem alapbol remeg a kezem, ha alkoholt iszok, meg jobban, szoval szerintem ebbe nem kene belelatni semmit. Az, hogy utana meg nem remegett, kerdeses, lehet abban a pillanatban amikor te lattad, eppen nem, de 10 perc mulva meg ujra igen.Az hogy fuggo-e egyebkent, jo kerdes, inkabb azt kene tole megkerdezni, hogy kibir-e hosszabb idot a cuccok hasznalata nelkul? Ha nem, akkor fuggo.
2020. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit biztosan mondhatok, hogy a marihuána nem okoz fizikai függőséget, lázat főleg nem.
2020. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is remeg a kezem, már jó pár éve. igaz dohányzom és időnként iszok is, de ez már azelőtt meg volt a kézremegés.
2020. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki már lövi a speedet az nem kispályás. Szerintem a kézremegés nem hozható összefüggésbe feltétlen a függőséggel, de ezeket a cuccokat nem 'lehet' ennyit és ennyire keményen tolni. Nyilván nem normális drogozni, de aki havi 1-nél sűrűbben tol ekit, vagy speedezik, az már nem mondható túl jónak. Nincs ideje visszaállni a dolgoknak fejben, csökken a hatás, egyre több cucc kell ugyanahhoz, vagy el se tudja érni ugyanazt... Nagyon nem jó út, és a függőség kialakulásának útján van.
2020. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!