Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki felelős az én egészségemért?

Ki felelős az én egészségemért?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. okt. 24. 12:06
A kérdező szavazást indított:
Én
Más
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
C válasz: Te. :D Senki nem tud helyetted sportolni, egészségesen táplálkozni, aludni, fogat mosni.
2020. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát mindenki a saját egészségéért felelős, ugye?
2020. okt. 24. 12:09
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Bizonyos külső tényezők szerepet játszhatnak, pl. egy kisgyereknél a szülő segít, de igen. Mindenki a saját egészségéért felelős.
2020. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Az anyuka cigizik-e, iszik-e terhesség alatt, idegeskedik-e, hogyan táplálkozik. Amikor velem terhes volt, láncdohányzott, elvileg ivott is és idegbeteg volt.

Babakorban az ember szoptatják-e, normálisan táplálják-e, normálisan, szeretettel gondozzák-e. Nálunk ezekben is csorba esett, el is vettek anyámtól.

Mozog-e eleget a gyerek, esetleg élsportol-e, egészségesen étkezik-e, mekkora a légszennyezettség, a zajszennyezettség a lakóhelyén, mennyit stresszel, szülei dohányoznak-e a lakásban.

Felnőttkorban is a légszennyezés, zajszennyezés (költözni se annyi, hogy csitt-csett és költözünk is), mennyit idegeskedik, sikerülnek-e legalább részben, amikért küzd, stb.


Aztán lehet tenni magunkért is, eleget inni (és nem üdítőket), sportolni, legalább napi 6 órát aludni stb.


Viszont közel se csak rajtunk múlik, sőt, egyszer érdekelne egy őszinte és pontos kimutatás (nyilván ilyen nem létezik, mert kb mérhetetlen), hogy mekkora részben segít egy nagyvárosban lakó, irodában dolgozó, anyukája dohányzott vele terhesen, sőt, esetleg születés után a lakásban is passzívan dohányzott... Szóval ilyen esetben hány %-ban segít, ha később, tinikorától, felnőttkorától megpróbál egészségesebben élni...

2020. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Elsősorban te vagy érte felelős, de mindenki más is, akinek a tevékenysége hatással van ra: minél közvetlenebbül hat, annál inkabb felelős érte ő is, de aki csak közvetve felelős érte, az is felelős valamennyire.
2020. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"legalább napi 6 órát aludni"

Azért kell a napi nyolcra törekedni, mert a minimum hét - és nem atlagolva, hanem minden egyes éjszaka.

2020. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
91%
Érdekes kérdés, hogy más hogyan lehet felelős az én egészségemért (felnőttként). Az is az én döntésem, az én felelősségem, ha valakire rábízom magam, hogy hagyom hogy valamilyen hatást gyakoroljon rám, az egészségemre, legyen az pozitív vagy negatív. Az én felelősségem végső soron - és ha bele gondolsz, a másikat ilyenkor legfeljebb hibáztatni lehet, hogy nem vigyázott az egészségemre, ezzel viszont a következményeken nem tudok változtatni. Biztos, hogy más tudja, hogy nekem mi az egészséges/mi a jó? Biztos, hogy tud vigyázni rám? Magára tud vigyázni? :)
2020. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Elelmiszermernokkent is tud vigyázni az egészségedre egy ismeretlen is, akivel sose találkozol személyesen (pl. azzal, hogy lelkiismeretesen végzi a munkáját, és így ne lehessen az egészségre - tehát a tiedre is - ártalmas anyag rendszeresen a parizsidban, turo rudidban, stb), tanárként is (pl. ha gondoskodik róla, hogy valóban viselje a maszkot a folyosón az a gyerek, aki az utcán szembe fog jönni veled, és épp akkor fog tusszenteni, amikor a közeledbe ér), autoszerelokent is (ha rendesen cseréli le a jobb első kerekedet, nem úgy, hogy út közben elhagyd), stb.

Pusztán azzal, hogy társadalomban élsz, nem egy barlangban, millió ismeretlenre rabizod magad minden pillanatban, anélkül, hogy tudatosan döntést hoznal róla, hogy na igen, X-re rá bizom magam, Y-ra viszont nem - simán lehet, hogy Y akkor is passzív dohányzásra fog kényszeríteni (legalábbis valamennyi ideig), ha eszed ágában se volt rá bízni magadat. Ők mind felelősek a te egészségedert valamennyire.

Különben is:

Minden magyar felelős minden magyarert.

De nem csak ők és nem csak a magyarokert.

2020. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha felnőtt vagy: Te, meg az orvosod. Ha még gyerek, akkor a szüleid is.
2020. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%
Mivel a koronavírus szerepel a kulcsszavak között, ezért azt mondom, hogy egymás egészségéért vagyunk felelősek, mert jelenleg világjárvány tombol. Ha én tünetmentes vagyok, és úgy döntök, hogy maszk nélkül szállok fel a vonatra/vilamosra/buszra, és rádköhögök vagy rádtüsszentek, akkor az én felelősségem, hogy te elkaptad tőlem a koronát, és esetleg meghalsz, vagy az intenzívre kerülsz. Tehát igenis felelősek vagyuk járvány idején az embertársunk egészségéért. Maszkokat fel, nincs kifogás!
2020. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!