Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik az ember létfontosságú...

Mik az ember létfontosságú szervei, és hány ilyen szerv kell minimum ahhoz hogy élni tudjunk?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, mert egyszer feljött ez a téma, és nekem valaki azt is mondta hogy az ember még akkor is él ha valahány létfontosságú szervét elveszti. Valaki tud egy értelmes, nem elviccelt magyarázatot adni?

2020. okt. 27. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

- szív

- máj

- agy

- vese

- tüdő

- belek

könnyebb felsorolni, hogy mi az ami nékkül még tudunk élni.

2020. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Amiket felsoroltam azok nélkül nem élhetünk.

2020. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre nincs egzakt válasz. A legfontosabb az agy nélkül is képes a szervezet a működésre, ha a légzést, keringést fenntartják, ez vegetálás, de megoldható viszonylag hosszan.
2020. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mondja gondolom, mert pl. Ha valaki elveszti az egyik veséjét,még rúd élni, akkor van baj ha a másikat is elveszti
2020. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lép, vakbél nélkül még vígan lehet tovább élni.

1 vesével is lehet de ott már figyelnie kell az illetőnek az egészségére. Fél májjal is lehet élni, de ott is állandó figyelemre van szüksége annak az embernek.

2020. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!