Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a közvetlen környezetedben...

Ha a közvetlen környezetedben élő koronás lett (pl diák vagy, és édesanyád elkapta), akkor csinálnak neked is tesztet ingyen ha csak enyhe tüneteket produkálsz?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csináltak.
2020. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Most már eléggé a szélén járnak a tesztkapacitásnak, szóval logikusabb lenne ilyenkor mint közvetlen kontaktnak egyszerűen előírni a karantént, és nem tesztelni. Mert valószínűleg sajnos van más, akit fontosabb tesztelni helyetted. De hogy így csinálják-e, az már más kérdés.
2020. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Automatikusan nem minden esetben. Ha közvetlen családtag és egy háztartásban élsz vele vagy olyan illető, akivel találkoztál és védekezés nem volt, akkor talán, de fel kell hívni a háziorvost és ő dönti el. Ebben az esetben én indokoltnak tartom, de sajnos találkoztam olyan esettel, hogy még így sem történt mintavétel. Van olyan helyzet is, hogy várnak pár napot és ha a tünetek nem enyhülnek, akkor tesztelnek. De számít, hogy volt-e kontakt kutatás, az illető már karanténban van-e, szóval több mindentől függ.
2020. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!