Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben megcsinálják...

Ilyen esetben megcsinálják ingyen a sportorvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Abszolút hobbi sportoló vagyok. Egész életemben sportoltam, de néhány hónapja elkezdtem rendszeresen, viszonylag sokat futni. Tervbe van egy félmaraton és egy maratoni verseny is. Van 2 kisgyerekem és szeretnék “felelősséggel” mozogni. Szeretném megnézetni magam, hogy a szervezetem alkalmas-e erre, hogy példásul ne essek egyszer össze neadjisten. 32/nő

2019. máj. 17. 02:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A fent leírt vizsgálat soha nincs ingyen.
2019. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem a leírást, ha kell versenyengedély, mert az kerül pénzbe, de nekem az nem kell. Csak hogy mielőtt elkezdenék fél-, egész maratonokat futni jó lenne tudni, hogy nincs-e valami nagyobb, kiszűrhető bajom.
2019. máj. 19. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a "kiszűrhető". A TB nem fizet ilyen jellegű kardiológiai szűrést. Ha valakinek panasza van, fáj a mellkasa, dagad a lába, fullad, stb, akkor ingyen kivizsgálják. Az nem szűrés, hanem diagnosztika. Ha nincs panasza, akkor nem.
2019. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Éppen a szűrővizsgálatok fontosságára akarják évek óta felhívni az emberek figyelnét. Kismillió ingyenes szűrővizsgálat van itthon. Lehet kardiológiában erre nincsen lehetőség?! Holnap mostmár tényleg felhívom a háziorvosomat, elkezdek utánajárni a dolognak. Nagyon köszönöm a válaszodat!
2019. máj. 20. 03:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki idetéved lássa a történet végét. Csinálnak ingyen ilyen vizsgálatot, sőt, nagyon örültek, hogy gondol erre valaki. A hétre kaptam is időpontot, de sajnos most nem vagyunk itthon. Ezt csak azért írom le, mert nem is kell sokat várni rá.
2019. máj. 22. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi a visszajelzést, örülök, hogy sikerült és hogy vannak még pozitív élmények az egészségügyben.
2019. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sportorvosin voltál? Tényleg ingyenes volt? Én még nem voltam sosem, de hasonlóan gondolom mint te, màrmint a vizsgálatok fontosságát, nekem is két csemetém van.
2019. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!