Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MRI-nél, hogy ha a bal kezemre...

MRI-nél, hogy ha a bal kezemre kért az orvos vizsgálatot, akkor is be kell feküdnöm a gépbe? Vagy van esetleg erre valamilyen megoldásuk?

Figyelt kérdés
A bal kezemre kért MRI vizsgálatot az orvos. Fogalmam sincs, hogy hogyan műküdik a vizsgálat, azt tudom, hogy egy hangos gépbe kell feküdni és hogy az emberek nagy részének igen félelmetes az egész procedúra. Szóval nem tudom, hogy ha csak egy végtagot vizsgálnak, akkor is teljesen be kell feküdnöm vagy valahogyan másképp oldják meg? Köszönöm előre is!

2020. nov. 2. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem veszes, en azzal szorakoztattam magam kozben hogy a gep belsejeben kerestem a kaparasnyomokat amiket mas paciensek hagytak ott.
2020. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon hangos volt,komolyan volt olyan pillanat amikor már annyira zavart,hogy azon gondolkodtam megnyomom a jelzőt és fejezzük be. Végül csak kibírtam,de ez a hajókürt hang a fülembe... Magán úton voltam és eléggé hiányoltam hogy nem jelezték előre,hogy esetleg vigyek füldugót (szivacs dugót simán lehetett volna használni). Egyébként világos van a gépben és folyamatosan jön a friss levegő,illetve adnak a kezedbe egy jelzőt amit meg tudsz nyomni ha baj van.

Ismerősöm ugyanott volt,egy héttel korábban, neki adtak pedig neki nem a koponyáját hanem a lábát nézték,ez azzal járt,hogy fordítva feküdt fel és csak a lába volt bent.

Ha megoldható máshogyan akkor nem fognak teljesen betolni,illetve vigyél füldugót akkor simán ki lehet bírni.

2020. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta. Nekem kifejezettem kellemes, pozitív csalódás volt, ugyanis a legrosszabbra készültem pánikbetegként, amiket olvastam tapasztalatokat. Alapból szeretem a kattogó, monoton hangokat, de kaptam fejhallgatót, valamennyire tompította, de annyira nem, hogy ne legyen hangos. Betoltak teljesen és hason kellett feküdnöm, ilyen Supermen pózban 😂 20 percet töltöttem bent, kontrasztanyagot nem kaptam. Maszkot nem vehettem le, így levegőt nagyon nem kaptam, de nem pánikoltam be. Nagyon ráparáztam, fölösleges volt. 🙂
2020. dec. 3. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!