Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beadatnátok az influenza...

Beadatnátok az influenza elleni oltást?? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és naponta 2 órát utazok (Vonat, villamos vagy busz).

Nekünk még mindig jelenléti oktatás van tehát van több olyan órám ahol 100-130 emberrel vagyok egy előadóban összezsúfolva.

Viszont apukámnak van alapbetegsége, illetve a nagyszüleimnek, anyukámnak se szeretnék semmit hazahozni.

Szerintetek megérné beoltatnom magam? Mert eléggé sok emberrel találkozom az utazás illetve suli miatt.


2020. nov. 2. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Az a gond h nincs oltas, anyam patikus es nekik se jut.
2020. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adatnám be magamnak. Ha fizetnének se.. A férjem meg minden évben beadatja magának.


Szóval ezt NEKED kell eldöntened.

2020. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg.
2020. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Persze, de egyelőre nem valószínű, hogy hozzájutsz az oltáshoz. Az én háziorvosom azt írta (van honlapja és ott), hogy csak az időseknek stb. tud most oltást adni, és már így is elfogyott a készlet, amit kapott. Próbálnak még igényelni, de egyelőre nem kaptak többet. Kérdezz rá azért a háziorvosodnál. A beteg apukádnak és a nagyszüleidnek jobbak az esélyei, hogy jusson nekik az oltásból.


Amit még ajánlok, hogy vegyél N95-ös maszkot és esetleg arcpajzsot is, főleg, ha nem vagy szemüveges. A patikában 2000 Ft volt nálunk ez a fajta maszk, de a neten kb. 500 Ft-ért is láttam, szóval nem olyan drága. Többször is lehet használni, azt ajánlják, hogy 70 fokon fél óra alatt fertőtlenítsd a sütőben. Ez mind az influenzától, mind a koronavírustól jobban véd. Arra gondolom odafigyelsz, hogy kezet moss, mielőtt a szádhoz érsz és hogy a lehető legkevesebbet legyél másokkal zárt térben (nyilván órára muszáj járni, de azon kívül).

2020. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Inkább ők adassák be maguknak, az tutibb, és te sem veszed el azok elöl az oltást akiknek szükséges(ebb) lehet.
2020. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2020. nov. 2. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Am ja nem a korona terjedeset gatolja aki nem veszelyeztetett az ne adassa be.
2020. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adasd be, én majdnem az influenzába haltam bele.
2020. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

#7: Azt is gyanítják, hogy a koronavírus ellen is segít valamennyit. Nem tisztázott a hatásmechanizmus, de több más oltásnál is ismert effajta keresztimmunitás, tehát ha az egyik ellen immunizálnak (oltással vagy átesel rajta), az véd valami más ellen.


De ami igazán fontos, hogy az influenza szövődményei miatt sokan kerülnek kórházba. Ami most tele van covidos betegekkel. Nem túl jó kilátás, hogy szövődményes influenzával kórházba kerülsz, ahol ennek a tetejébe még elkapod a koronavírust is...

2020. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!