Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legerősebb vény nélkül...

Mi a legerősebb vény nélkül kapható gyulladáscsökkentő gyógyszer?

Figyelt kérdés

Vasárnap begyulladt az állkapcsom, és a torkom, a háziorvosom antibiotikumot írt fel. Eddig sem volt a legjobb a helyzet, de jelenleg felkeltem a fájdalomtól, és még annyira se tudom kinyitni a számat, amin az antibiotikum beférhetne (nem kell most bevennem, de ez reggelre sem lesz jobb). Az evésről nem is beszélve. Eddig se tudtam sokat enni emiatt.

Természetesen felhívom majd, de délután 3-tól rendel. Addig legalább a gyógyszert be kellene vennem, ha enni nem is sikerül. (Meg nem lenne hátrány, ha nem csak bőgve tudnék létezni a fájdalomtól..)

Cataflan dolo van itthon, de az már nem ér sajnos semmit.


2020. nov. 4. 03:00
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem annál erősebbet nem kapsz.

Cataflam doloból én kettőt szoktam bevenni.

2020. nov. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az allkapocs fajdalmamra anno a Flector gél vált be. Hamar elmúlt a fajdalom, emlekszem en sem tudtam kinyitni, olyan volt mintha osszeakadna ket csont es nem engedte tovabb. Jajj szegeny jobbulast neked.
2020. nov. 4. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kurkumából csinálsz teát oszt kész.
2020. nov. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cataflam dolo a legjobb, de az csak 25 mg-os, viszont 3x50 mg kell belőle. Ha nem fáj tőle a gyomrod, akkor rövid ideig lehet szedni 3x2 tablettát. Ha van valami savcsökkentő gyógyszer otthon, azt érdemes bevenni.
2020. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor így jártam :/ Túl sokat nem vennék be a cataflanból, a gyomrom sajnos tegnap óta nem a legjobb, valószínűleg a betegség miatt, de nem fokoznám.

Flector pont van itthon, és meglepő módon kurkumás teám is van, egy próbát mind megér, rontani nem ronthatnak, és hátha ki tudom nyitni a számat 1 centiig (az antibiotikum, amit kaptam egy 2g-mos batár állat, kellene hozzá ekkora rés).

Köszi mindenkinek! 3-ig most már csak kibírom.

2020. nov. 4. 07:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bírja a gyomrod, akkor kúp?
2020. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére be tudtam erőszakolni az antibiotikumot a számba. A rendelésig meg számolom a perceket, hogy felhívhassam a dokit.
2020. nov. 4. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kurkumás tea, mert abban semmi nincs, csak méreg. Veszel kurkumát, vágsz 5-6 vékony szeletet, bele forró vízbe, hagyod amíg jó sötét lesz, oszt leküldöd. Bolti fosban sosem találsz ahhoz hasonlót.


Antibiotikum mellé egyébként mindig kell probiotikumot is szedni. Csak ezt nem mondják az "ovrosok" mert akkor nem tenné tönkre a bélflórádat.

2020. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mondta orvosom a probiotikumot, szedtem is mellé, illetve még pár napig szedem. De kb fél évente magamtól is szoktam probiotikum kúrát tartani, mert sajnos az emésztésem, bélflórám nem a legjobb, mióta a huszas éveim elején önhibámon kívül taccsra vágtam (diagnosztizálatlan étel intolerancia). Azóta kiemelt figyelmet fordítok arra, hogy rendben legyen az emésztésem.

A tea pedig minőségtől függ. Szálas tea párti vagyok, azok szerencsére valóban minőségibbek. Egyedül munkahelyemen iszok filtereset, mert oda nem vittem be teáskannát szűrővel, csak egy termoszos poharat.

De nagyon köszönöm az építő jellegű tanácsokat! :)

2020. nov. 9. 09:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!