Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az értelme egy vírusnak,...

Mi az értelme egy vírusnak, miért van a világon?

Figyelt kérdés
Úgy értem, azon kívül mindenféle betegséget okoz, meg meghalnak sokan, amúgy mi az értelme? Minek kell őt másolni? Van ennek bármi hosszútávú értelme? Van valami hatása az evolúcióra? Minek van a földön? Nem utálom, nem szeretem, csak nem értem, mi a célja, értelme?

2020. nov. 5. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Természetes szelekció lenne a lényege, de az ember védekezik ellene védőoltásokkal.
2020. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lebontó közeg , akár a gombák rovarok sakálok . Ami gyenge vagy kimúlt eltűntetik .
2020. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért van bármilyen élőlény a világon? Különösebb értelme nincs, csak hogy létezzen. Az evolúciót nem az ember fogalmai szerinti "értelem" irányítja.
2020. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi mint emberiség tanulhatnánk belőle. Főleg az egymásra utaltságot mutatja meg, és hogy ez a gazdasági (pénz alapú) társadalom hosszabb távon nem fenntartható. Ez a föld, a bolygó kizsákmányolása - viszont a készletek végesek. Vagy meghaladjuk az eddigi rendszert, és bölcsebb (fenntarthatóbb) életet, világot, társadalmat hozunk létre - vagy nem - ez esetben újabb keményebb tanítások várhatóak..
2020. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

1-es vagyok. Lepontoztok az igazságért?


Ha tetszik ha nem, a vírusok, baktériumok, gombák azért vannak, hogy lebontsák amit le kell, illetve fenntartsák egy élőlény saját védekezőképességét, és igen, ahogy az első hozzászólásomban is írtam, a természetes szelekció része. Ha valaki gyenge, akkor elhullik az állatvilágban is, és ebben az embernek sem szabadna kivételnek lennie, de azzá tettük magunkat a védőoltásokkal. Ezért van a túlnépesedés, amit ha nem írnánk felül különböző gyógyszerekkel, akkor nem lenne, mivel a természet gondoskodik arról, hogy ne legyen túlszaporodás.

2020. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, azon kívül mindenféle betegséget okoz, meg meghalnak sokan, amúgy mi az értelme?

Ez nem a vallás kategória, úgyhogy: az evolúciónak nincs értelme. Ami túl tud élni, az túlél.


Minek kell őt másolni?

Sajnos a vírusok pont, hogy kihasználják a sejt másoló és fordító mechanizmusait. Ha nem másolnák a vírusokat, akkor nem élnének, mivel nem tudnák megújítani a saját anyagaikat.


Van ennek bármi hosszútávú értelme?

Ha értelmét keresed, akkor irány a vallás kategória. A tudományban nincs semmi értelme.


Van valami hatása az evolúcióra?

IGEN, van!


Minek van a földön? Nem utálom, nem szeretem, csak nem értem, mi a célja, értelme?

Rossz kategóriában kérdeztél.

2020. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vírusoknak az a szerepe, hogy a fajok között biztosítson "átjárást". A fajok közötti géncserében jelentős szerepe volt az állatvilág kialakulásának hajnalán.
2020. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vírus csupán egy információ. Szerepe hogy valamely szervet túlpörgessen, ezáltal funkciókiesés, vagy túlműködés jön létre.

A vírus célja az ellentétek feloldása. Feszültséget okozó helyzet holtpontról való kibillentése, bizonytalanságon való átbillentés, akarom-nem akarom , merjem-ne merjem, háborús helyzetek, ellenségesség, hisztéria.

2020. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!