Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a hosszú élet...

Szerintetek mi a hosszú élet titka?

Figyelt kérdés
Szerintem : napi 2 kávé, 6 whiskey 5 szál cigaretta, sok gyógyszer, 100 perc séta a szabad levegőn, 3-5 óra sziesztázás, rejtvény fejtés, hideg - meleg víz váltogatása fürdés közben, éjjel 8 óra alvás, télen sok zsíros étel, nyáron sok gyümölcs, havonta 10 nap pesszimizmus (hogy ne érjen csalódás), ha valami jó történik optimizmus, távolság tartás, politizálás, karrier építés.

2020. nov. 7. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad elfelejteni levegőt venni.
2020. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell fiatalon meghalni, az pl. segít.
2020. nov. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem az számít, hogy milyen hosszú, hanem hogy milyen széles.
2020. nov. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Sok zsíros étel mi? Mert így sem az szív-es érrendszeri megbetegedés a vezető halálok, ami köztudott, hogy a sok zsírfogyasztás miatt alakul ki
2020. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
89%
7 év Tibetben rácsos linzert majszolva. Vagy mégsem.
2020. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4

Egyre kevésbé köztudott, hogy a szív és érrendszeri betegségek a sok zsírfogyasztástól alakul ki. Inkább a sok cukortól, mint a zsírtól.

Szép lassan kezd megdőlni ez az elmélet.

2020. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem kezd megdőlni. Olvass bele egy biokémia vagy élettan könyvbe, egyből megérted, hogy miért. Mivel ez tény. Hiába is állítasz csacsiságokat, meg nem lesz igaz
2020. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem akarok vitába szállni ezzel kapcsolatban, mert nem vagyok biológus. Persze én is olvastam ilyen könyveket, nagy részüket 50 évvel ezelőtti kutatások alapján írták. Viszont olyanokat is olvastam, amiket a közelmúlt kutatásai alapján írták és ott már mást írnak.

Ha rászánnék vagy 30 évet a kutatásra, lenne egy laboratóriumom, akkor talán ki tudnám deríteni, hogy mi az igazság. Addig viszont kénytelen vagyok hinni valamelyik oldalnak. Én a környezetemben azt látom, hogy akik az állati zsír alapú táplálkozást részesítik előnyben, azoknak nincsenek szív és érrendszeri problémáik. Pl a ketogén étrendet. Többek között én is.

2020. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy még nincs, az nem jelent semmit. Gondolom rendes kivizsgálásokra sem jártok, ami megmutatná a problémat. És a mai sejtbiológia nem 50 éves kutatásokra épül, ez teljesen aktuális, millió meg 1 kutatólabor foglalkozik ezzel
2020. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Á.Zoli ***** válasza:
Nyilván sokban hozzájárul az egészségre törekvő életmód (étkezés(mit, mikor), folyadék, mozgás), stresszmentes élet, túlhajtottság kerülése, jó levegő, aktivitás. Nem utolsó sorban örökség az elődöktől. Ha ezekre figyelsz, az sokban elősegít... Aztán csak reménykedni lehet
2020. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!