Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy héten csak egyszer...

Ha egy héten csak egyszer mosok hajat, akkor ilyen pirosas, viszkető gyulladások keletkeznek a fejbőröm leginkább homlokhoz közeli részén. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Voltam allergia vizsgálaton, abszolút semmire nem vagyok allergiás.


Ha úgy 5 napig nem mosok hajat, akkor már elkezd zsírosodni, korpásodni a hajam és ilyenkor már kezd viszketni. Miután hajat mosok, a viszketés probléma egyből megszűnik, a pirosas gyulladások még tartanak egy napig, de azok is elmúlnak és korpás sem vagyok ilyenkor már.


Volt-e már valakinek hasonló és van-e rá valami magyarázat? Nincs problémám azzal, hogy 3-4 naponta hajat mossak, csak azért mégiscsak zavar, mert nem normális dolog szerintem.



2020. nov. 9. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A faggyúmirigyek által termelt faggyú normális esetben a szűrtüszők

kivezető nyílásán a bőrfelszínre kerül és ott fontos részét képezi a bőr

úgynevezett hidrolipid védőrétegének. Fokozott faggyútermelés esetén,

amennyiben a pórusok nyílása szabadon átjárható, a fölöslegben képződött

faggyú is a bőrfelszínre kerül, ezért a bőr zsíros, fénylő. Gyakran azonban a pórusok eltömődhetnek elhalt hámsejtekkel, besűrűsödött faggyúval,

illetve a környezetből a bőrre kerülő szennyezőanyagokkal. Ilyen esetekben

a faggyú nem tud a bőrfelszínre kerülni, és a faggyúmirigyekben pangva

különböző pattanásos bőrtüneteket hozhat létre. A pangó faggyú a bőr hámsejtjei közé kerül, azokat irritálva hámló, vöröses, viszkető bőrgyulladást hoz létre.

2020. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nők nagy része összetenné a kezét, ha elég lenne négynaponta hajat mosnia. :-)


Én elmennék a helyedben egy olyan mesterfodrászhoz, aki márkanagykövet is, lehetőleg valamilyen bio termékkel (pl Biolage), és tőle kérnék tanácsot. Valószínűleg a fejbőröddel van gond, nem allergia, hanem elzsírosodik, vagy hasonló.


Páromnak volt hasonlója egyébként fiatalon, ő végül besokkalt, 10+ éve kopasz, heti szinten nyírja. Neki ez oldotta meg a problémát.

2020. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznál nem voltál? Seborrhea is lehet.
2020. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszi, elképzelhető, hogy ez van!


Másodiknak: Már én is elgondolkodtam azon, hogy lenyírom full kopaszra emiatt.


Harmadiknak: Nem voltam még bőrgyógyásznál, mert csak most jutott el odáig a dolog, hogy elmenjek, csak éppen most köhögök így nem fogadna úgy sem, viszont elmennék bőrgyógyászhoz, ha már nem köhögök.

2020. nov. 9. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!