Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az aszpirin és...

Mi a különbség az aszpirin és a kalmopyrin között?

Figyelt kérdés
Tudom, Google a barátom, de egyszerűen nem jöttem rá. Mindenhol úgy írnak róla, mintha két teljesen különböző gyógyszer lenne, mégis, mikor rákeresek, hogy mi az összetevő, akkor pontosan ugyanaz(acetilszalicilsav).
2020. nov. 10. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A kalmopirin az acetilsav kálcium sója.másfél perc gugli
2020. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt megtaláltam én is cikkekben. Azért nem értem, mert mindkettőnél azt írják a gyógyszeres honlapokon, hogy az acetilszalicilsav az összetevő, nem volt ott szó kálcium sóról. De mindig szar voltam kémiából.
2020. nov. 10. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is éppen ezt kutatom. Ha mindkettőnek 500mg acetilszalicilsav a hatóanyaga, akkor hogy lehet, hogy más a hatásuk? Az Aspyrinnél azt is írják, hogy gyulladáscsökkentő, a Kalmopyrinnél nem. Az csak fájdalom és lázcsillapító, ami különben az Aspyrin szintén. Akkor most a Webbeteg, meg ilyen oldalak hülyeségeket is írnak? Akkor ez eléggé gáz..
2021. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiderítetted?
2022. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Aspirin: natrium-acetil-szalicilát

A Kalmopyrin: kalcium-acetil-szalicilát


A Kalmopyrin magyar fejlesztés a hatóanyag ugyan az, de a kalcium sónak köszönhetően sokkal kevésbé terheli az emésztőrendszert, mint az Aspirin, igaz kicsit később is jelentkezik a hatása.

2023. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!