Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hogy nagy a baj? Véres...

Lehet hogy nagy a baj? Véres a székletem. Bővebben lent

Figyelt kérdés

37 éves vagyok. Soha nem volt még véres székletem, nem szokott székrekedésem lenni, ma sem az volt hanem egy elég vastag "cucc" jott ki. Erőlködnöm kellett hozza de nem sokáig. A végeredmény az lett hogy láttam egy kevés piros vért a székletemben és a papíron is volt egy kevés.

Ez már ok ahhoz, hogy orvoshoz menjek? Nem erzek fajdalmat meg semmi panaszom nincs.

Köszönöm annak aki válaszol es akinek esetleg volt hasonlo tapasztalata.



2020. nov. 12. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már ilyen vastagabb széklet után. Aranyér lehet, de az is előfordulhat, hogy megrepedt kicsit a bőr. Ha ez egyszeri alkalom, szerintem nincs okod aggódni.
2020. nov. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, aranyér. Ha feljebb lenne a vérzés akkor nem piros vért láttál volna.
2020. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell beszarni .
2020. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy írják. Ha közvetlenül székletürítés után friss, piros vér van a székletben, az arra utal, hogy a vérzés a vastagbél alsó részéből, a végbélből származik. Valószínűleg aranyér, de az is lehet, hogy csak kicsit sérült a nyálkahártya. Vastagabb, keményebb székletnél, erőlködés hatására előfordul. Ha ismétlődik, proktológushoz érdemes elmenni, de nem valószínű, hogy bármi komoly.
2020. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!