Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki itt szintén ekcémával...

Aki itt szintén ekcémával küzd,nektek kiderült mi miatt jött ki?

Figyelt kérdés

Mi még az elején (12 éves voltam mikor kijött,most 18 vagyok) elmentünk allergiavizs.-ra,fogászati röntgenre,vérvétel,minden jó volt. Közbe más dolgok is voltak,de azok nem köthetők hozzá,kívéve mikor lábam miatt kaptam 1 szteroidos injekciót és az a lábamra nem is,de 2 hétig a fejbőrömről levitte,aztán jött a suli és a stressz. A bal fülem fájt jó ideje,elmentünk dokihoz még júniusban,ott felírta a legerősebb szteroidos krémet,persze a fülem még mindig van h szúr,de az egyetlen krém legalább ami jó,ha nagyon begyullad a fejbőröm.

A lényeg,hogy nekem nincs még ok,valahogy úgy érzem mintha ez életem végéig elkísérne,mert vicc,hogy nincs rá gyógymód,ami véglegesen leviszi. Kíváncsi vagyok nektek kiderült-e,hogy mi miatt jött vagy mi miatt gyullad be nagyon?



2020. nov. 14. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bébi korom óta van és nem segített semmi, gondolhatod amit lehet már kipróbáltunk. De ismerek olyat akiről egy ételallergia vizsgálat kiderítette hogy mire allergiás és elmúlt neki az ekcéma.
2020. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olyat én is ismerek,mert egy ételallergiás doki asszisztense mondta anyának,hogy a lánya asszem tejfehérje allergiától volt ekcémás vagy hát kiderült,hogy az és az volt az ok.

Amúgy sajnálom,együttérzek,én voltam még 14 évesen ilyen fényterápián,heti 2szer-3szor,de ideig-óráig segített,meg ugye a gyógynövényeskrémek szintén. Samponnál nem is tudom mi lenne jó. Szar az egész. Anya egy volt munkatársának elvileg az arcán volt és ezért sminkelte magát napi szinten,és szép nő,és ez is tök szomorú. Én mondjuk ezzel a krémmel bekenem ha a homlokomra meg szemhéjamra rámegy mert annyira bebolondul,akkor azz szerencsére eltünteti,így nem is tudni,h ilyenem van. Csak idegesítő meg hát nem szép betegség.

2020. nov. 14. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát nekem a tenger segített eddig mindig, két hét nyáron és aztán egy darabig jobb. De hát ugye nem lehet mindig ezt megtenni. Még abban reménykedek hátha amikor terhes leszek elmúlik :D az az utolsó ilyen mérföldkő. Tusfürdőből meg samponból én is csak olyan eucerin meg bioderma mindenmenteset használok de őszintén szerintem semmit nem segít. Egyszer jobb egyszer rosszabb. Ha ideges vagyok akkor mindig rossz.
2020. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jaj igen a tenger,de pl a klóros víz az meg brutál rossz😂 így nem is megyek medencébe.

Én sima sampont használok, head and schoulderst de persze az nem jó,de szerintem nincs is sampon ha csak nem gyártottak szteroidosat😂

Ha ideges vagyok nekem is,simán véresre tudom vakarni úgy h észre sem veszem,hanem már annyira automatikusan az egész. Csak a stresszt nem lehet megszüntetni,max csökkenteni de itt kb a kicsi is elég tud lenni vagy több kicsi😬

2020. nov. 14. 15:03
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem a teljes értékű növényi étkezéstől és a glutén elhagyásától rendbe jött. Semmi vegyszer-vagy ételallergiát nem mutattak ki, fogászati gondom sem volt, egy bőrgyógyász se volt hajlandó többet segítenél a minimumnál.

Olvasgattam a témában, így próbálkoztam, fokozatosan elhagytam először a húst, aztán a tejterméket, aztán a glutént, aztán a feldolgozott élelmiszereket, aztán az olajat és most jött helyre pár hónapja, beletelt másfél évembe. Ha kicsit meginog a kajálásom, becsúszik pár falat búzalisztes cucc, megint előjön, szóval szerintem nekem a glutén az, ami a legjobban irritálja.

Egy próbát megér.


Samponból nekem a Nizoral vált be.

2021. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem megpróbálom én is köszönöm! Egyszer volt,hogy 8 hónapig úgy étkeztem,hogy nem ettem glutént,tejeset igen,de keveset,és azóta is csak a csirkét eszem meg,és akkor azt hiszem jobb is volt,az biztos,hogy ennyire nem durvult el.

Egyébként biztos,hogy étkezéshez köthető ez az egész,mert sehol nincs rossz eredmény,és tényleg a bőrgyógyászok is csak a leírtakat kérik aztán nem tudják mit tegyenek. Bár a húst csak csökkenteni tudom,mert volt,hogy próbáltam vega lenni,de 3 napig sikerült,viszont a glutént lazán el lehet hagyni,meg a tejeset csökkenteni vagy pótolni mással.

2021. jan. 12. 17:13
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Tejet és glutént érdemes első körben megpróbálni, már azok elhagyásával nagyon sokaknak elmúlnak az ilyen gondjai.
2021. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!