Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laboratóriumi vizsgálati...

Laboratóriumi vizsgálati kérőlapon szereplő rövidítések mit jelentenek? Vizelet: vula, va8, vfegyr. Vérképes cső EDTA-s: vkaj. Süllyedéses cső: wei.

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezek milyen kódolások, csak az utolsót tudtam megfejteni, az a süllyedés lesz szerintem vagy másnéven Westergren.
2020. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Küldd el privátban akár, vagy itt kommentben a képet a kérőlapról, szívesen ránézek, hogy pontosan mi lehet, nem e elírás esetleg.

Egy laboros :)

2020. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!


#2. Nem tudok fényképet küldeni, mert azóta az illető elment a vérvételre, így az a doku már nincs meg. :/

De nagyon aranyos vagy, köszönöm a segítőkészséget! _/\_

2020. nov. 20. 14:10
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ez a kérdés is rávilágít arra az alapvető problémára, hogy miért van az, hogy minden kórház, minden labor ugyanarra a paraméterre más-más nevet, névrövidítést használ. Kis-hazánkban van egy MLDT (Magyar Labordiagnosztikai Társaság) szervezet, aki elvben összefogja ezen laboratóriumok szakmai munkáját. Miért nem tud évtizedek óta kiadni egy, a vizsgálati paraméterek elnevezésére vonatkozó, ajánlást. Nekem vegyészként a legdurvább az ALKR (alkrezerv, alkalikus reservoar) név volt. Ami NaHCO3-t, magyarul Nátrium-hidrogén-karbonát-ot takar. A nátrium-bikarbonát név is már csak inkább megtűrt elnevezés a kémiában, de az orvosi laborok némelyike eddig sem tud eljutni. Persze tudom, az orvoslásban a misztikumnak mindig jelen kell lennie.
2020. dec. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelés. vula: vizelet üledék; va8: vizeletkémia 8 paraméteres csíkkal; vfegyr: vizelet-fehérje-gyűjtött. Vérképes cső EDTA-s: EDTA (etilén-diamin-tetraacetátos) véralvadásgátlót tartalmazó cső; vkaj: vérkép alap. De végül más is lehet a jelentés.
2020. dec. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 27. 09:52
 7/10 A kérdező kommentje:

#4. Köszönöm szépen az őszinte és lényegretörő hozzászólásodat, sajnos van, akinek nem tetszett.

Én egyetértek veled!

2020. dec. 27. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4es válaszoló:

Az MLDT adott már ki ajánlást, de mivel majd’ minden laborban más informatikai rendszer, kórházanként eltérő informatikai rendszer van, ez így kb teljességgel lehetetlen, hogy egységes legyen.

Nagyon sok esetben még maga a kórház és annak a laborja is eltérő informatikai rendszerrel dolgozik, amik között csak automatikus adattovábbítás van, minden más eltér. Tehát pl ha egy nővér felhívja a labort, hogy milyen néven találja adott vizsgálatot, nem feltétlen egyezik, így mi, laborosok ebben nem tudunk sokszor segíteni sem -ilyen pl. az ADH, ami van ahol még mindig vazopresszin.

2020. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül persze egyet értek a problémáddal, hogy miért nem egységes, de sajnos ezzel maga az MLDT sem tud mit kezdeni, bárhogy is szeretne
2020. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tűnik megoldhatatlannak. Szándék kérdése.
2020. dec. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!