Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkahelyemen a gyakornokokn...

A munkahelyemen a gyakornokoknak kell az irodából dolgozni, míg a főállásúak home officeban vannak a covid miatt. Csak szerintem olyan mintha a gyakornokok "feláldozhatóbbak" lennének?

Figyelt kérdés

A mellettünk lévő irodákból mindenki otthon dolgozik egyformán, meg lehet oldani úgyis a munkánkat. A mi főnökünk viszont gyakornok és főállású között különbséget tesz, most a vírus idején. Nem okoz gondot bemennem, ígyis-úgyis el kell végeznem a munkámat, de engem rettentően zavar ez a megkülönböztetés, mert én is lehetek ugyanolyan beteg mint egy főállású, nekem is ugyanúgy vannak idős hozzátartozóim. Mit lehet ilyen helyzetben csinálni?

A szerződésem engedi a home office-t, tehát törvényi akadálya nincs.



2020. nov. 16. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem kilométerekre van, hanem a másfél méter sincs meg, épp erről beszelek: a tanárok (meg a családjaik) felaldozhatoak, ami abból is látszik, hogy az általános iskolák még mindig normál uzemmodban működnek. És semmiféle vedofelszerelest se kapnak.
2020. nov. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"akkora baj egyelőre azért nincs." - De, van!


Üdv,

az egyik elsődleges járványkórház egyik szakápolója

2020. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem jó am heteket, hónapokat otthon lenni. Egy ideig élvezi az ember, utána nagyon rossz
2020. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
21%
Aki, HO-ban van, nem is marad otthon. 8 óra helyett 5-öt van a 4 fal között és ráadásul az is a saját otthona. Ezen felül meg ugyanúgy és ugyanannyit kujtoroghat - sőt többet is - mintha az iroda 4 fala közül szabadulna ki.
2020. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
58%

Nálunk a gyakornokok is home officeban vannak, ketten vannak. Lógnak állandóan,alig haladnak.

Már mindkettő bejátszotta,hogy beteg,de tesztelni nem mentek el érdekes módon.

Tehát megértem,hogy berendelik az irodába.

2020. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"mindkettő bejátszotta,hogy beteg,de tesztelni nem mentek el érdekes módon.

Tehát megértem,hogy berendelik az irodába."


Nem a beteg dönti el, hogy teszteljék-e, hanem az orvosa. Ha az orvos nem tartja fontosnak, akkor a gyakornok a gyakornoki fizetéséből miért tartsa fontosnak? Berendelni az irodába meg hülyeség, ha otthonról is dolgozhatna. Ha lusta, ki kell rúgni. De amíg ezt nem lépi meg a cég, jobban tenné, ha távmunkában foglalkoztatná.

2020. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!