Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkahelyemen a gyakornokokn...

A munkahelyemen a gyakornokoknak kell az irodából dolgozni, míg a főállásúak home officeban vannak a covid miatt. Csak szerintem olyan mintha a gyakornokok "feláldozhatóbbak" lennének?

Figyelt kérdés

A mellettünk lévő irodákból mindenki otthon dolgozik egyformán, meg lehet oldani úgyis a munkánkat. A mi főnökünk viszont gyakornok és főállású között különbséget tesz, most a vírus idején. Nem okoz gondot bemennem, ígyis-úgyis el kell végeznem a munkámat, de engem rettentően zavar ez a megkülönböztetés, mert én is lehetek ugyanolyan beteg mint egy főállású, nekem is ugyanúgy vannak idős hozzátartozóim. Mit lehet ilyen helyzetben csinálni?

A szerződésem engedi a home office-t, tehát törvényi akadálya nincs.



2020. nov. 16. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk lehetne home office, de én örülök neki hogy egyelőre nem rendeltek el nekünk.


Tavasszal és nyaron volt, de egy idő után rettenetesen frusztrálo volt.


Szerintem nincs baj ezzel, akkora baj egyelőre azért nincs.


Bár annyit tehetnének hogy pld hetünk váltásba tennének benneteket home office-ba.

2020. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Heti váltásba.
2020. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

"a gyakornokok "feláldozhatóbbak""

Mint a tanárok. Pedig a gyakornokok legalább fiatalabbak, így rájuk nézve kevésbé veszélyes a járvány. A tanárok viszont...

2020. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem az van inkább mögötte, hogy egy főállású dolgozó önjáró, a gyakornok pedig segítséget és felügyeletet igényel?
2020. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Ha középiskolásokat lehet online tanítani, akkor felnőtt ember gyakornoknak is lehet online segíteni.
2020. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És mit tanulna egy gyakornok otthon?

5-ös

A középiskolásokat sem lehet online tanítani. Az, hogy belekiabáljuk az éterbe, hogy átálltunk távoktatásra, az csak annyit jelent, hogy a portás bezárta az iskola ajtaját. A tanárok amúgy semmivel sem veszélyezettebbek, mint bárki más, akinek olyan a melója, hogy nem végezhető otthonról, csak a bárki más az nem számít, a tanár meg már megint igen. A középiskolások meg amúgy a városban tekeregnek, gondolom épp digitális tornaóra van.

2020. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"a bárki más az nem számít, a tanár meg már megint igen"

:-O

Ezt miből látod így? Én épp az ellenkezőjét látom. Hiszen az általános iskolai tanárok most is bejárnak a gyerekek közé és zsúfolt tantermekben napi sokszor 45 percekre össze vannak zárva úgy, hogy a szellőztetés is egyre kevésbé megoldható, ahogy jön a hideg, mert akkor meg megfáznak mind, a távolságtartásról nem is beszélve, mert a falakat nem lehet arrébb tolni, ráadásul a gyerekektől még az egész napos maszkviselés se várható el Cecília szerint.

Milyen "bárki más" dolgozik még ilyen körülmények között (az egészségügyiseket leszámítva)? Nem gondolom, hogy senki, mert kapásból eszembe jutnak a buszsofőrök például, de azért messze nem mindenki dolgozik ilyen körülmények között akkor se, ha nem oldható meg, hogy otthonról dolgozzon.

2020. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

A tanár méterekre áll a gyerekektől és senki sem akadályozza meg, hogy maszkot viseljen, ami alighanem manapság már kötelező is neki.

A gyerekeknek már legtöbb iskolában órán is kötelező. Az iskolák döntő többségében 10-nél kevesebb covidos van (nem osztályonként, hanem iskolánként!), sokkal kevesebb vírust hordoznak - ezért is tünetmentesek gyakran - így sokkal kevésbé is fertőznek. Nem egy tanulmány mutatta ki, hogy az iskola semmivel nem veszélyesebb, mint bármi más, sőt. Emiatt gyakorlatilag 0 jelentősége van annak a járvány megfékezése szempontjából, hogy be vannak-e zárva. Közvetlen bezárás előtt volt egy cikke ennek a kártékony PDSZ-nek, hogy hány pedagógus halt meg covid-ban (pedig ők biztosan egyet sem hagytak ki a számolásból), a számuk az összes pedagógushoz viszonyítva messze alatta van az országos átlagénak, vagyis a többi emberének.

2020. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"A tanár méterekre áll a gyerekektől"

Aha, persze! :DD

Méterekről nézi, hogy mit ír a füzetébe, méterekről nézi, hogy hova kattint a monitoron, méterekről segít a kis diszlexiásnak egyáltalán megtalálni egy feladatot a könyvben, ugye?

2020. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

9-es

Akkor képzelem, hogy most mennyit érhet az egész, hogy nem méterekre van, hanem kilométerekre.

2020. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!