Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozza a nehéz orron...

Mi okozza a nehéz orron keresztül történő légzést?

Figyelt kérdés
Nyugalmi állapotban sem tudok mindig kényelmesen az orromon keresztül lélegezni, de igénybevétel esetén, pl. felmegyek a lépcsőn már mindenképp a számon át kell lélegeznem, mert az orromon át nem tudok kellő levegőt venni. Arra emlékszem, hogy még gyerekkoromban kivették a mandulám, de ennek a részleteit nem ismerem. Lehet a sűrűbb és erősebb orrszőrzet az oka? Egy fórumon volt aki azt írta, hogy levágta géppel az orrszőrzetét, és végre rendesen tud lélegezni. Az orrszőrzetről tudom, hogy szűri a beszívott levegőt, de gondolom ez nem a szemöldök méretűekre vonatkozik, és visszább vágva még mindig jobb, mintha a számon át lélegzek minden szűrés nélkül.

2020. nov. 18. 03:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1) Nagyobb orrmandula (nem csak a látszó két torok mandula van, hanem az orrnál is)

2) Orrsövény ferdülés

3) Orrpolip (jóindulatú daganat)

Hogy ezek mellett mennyire játszik szerepet a sok orrszőr? Azt nem tudom. Lehetséges, hogy ritkításával jobb lesz, de mivel szűrő funkciója van - ahogy te is írod -, nem árt rövidebbre hagyni.

2020. nov. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is dús orrszőröm van,én rendszeresen vágom,de sokkal jobb így.
2020. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!