Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős korpásodás ellen gyógymód...

Erős korpásodás ellen gyógymódot,sampont bármi mást?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt két hónapban iszonyú erősen elkezdett a fejbőröm korpásodni és nem tudom,hogy miért. Már arra gondoltam, lehet nem is korpa hanem valamilyen bőr betegség. Ugyanis piros is a fejborom és viszket. Már a homlokom szélénél (a hajam felől) is hámlik a bőr és nagyon ronda. Bőrgyógyász rám férne de sajnos a covid miatt nem nagyon foglalkozik most ezzel akárki is. Szóval megköszönném ha valaki hasznos tanacsokkal látna el. Köszönöm
2020. nov. 19. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is előfordutak hasonló problémák a fejemen, és nekem a vichy dercos dermatological sampon segített. nem igérem, hogy neked is ez lesz a nyerő.
2020. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nizoral, előírás szerint.

Gyakori párnahuzat- és törölközőcsere, fésű mindennapos tisztítása.

2020. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az okot illetően 2 nézet van: Melassezia (mikroszkópikus)gomba vagy demodex szőrtüsző atka. Bárhogy is, mindkettőnek kitin van a sejtfalában ill. a külső váza van ebből, így az abba beépülő kén, szelén stb. roncsolja. Ezért ajánlják a kén- vagy szelén tartalmú samponokat. Magam részéről az alkoholos letörlést is ajánlhatom. A nizoral gyógyszeres sampon nekem nem vált be. Az alkoholos letörlés az egyéb érintett területeken is alkalmazható: szemöldök, orrgyök, fülcimpák előtti és mögötti terület.
2020. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a Nizoralt javasolnám.
2020. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Nizoral nagyon hatásos, mert gombaölő, sokszor a korpát és a viszketést a gomba okozza.
2020. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!