Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kopaszodom, de korpás a...

Kopaszodom, de korpás a fejbőröm, ha teljesen levágom, leborotválom a hajam, az megoldás lehet a korpásodásra?

Figyelt kérdés

Elől már alig van hajam, évről évre egyre jobban ritkább. De mivel korpás, két-három havonta egészen kipirosodik a fejbőröm. Nem tudom eldönteni, levágjam nullásra vagy sem? Korpás marad a fejbőröm vagy kopaszon eltűnik a korpásodás?

(most legalább kicsit takarja a haj, habár, már semmi értelmes frizurám nincs)

50F



2019. okt. 6. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nizoral sampontól nem lesz korpás
2019. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha kipirosodik, akkor az nem sima korpa, hanem lehet ekcéma, vagy esetleg pikelysömör. Borotváld le és hidratáld.
2019. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam már szinte mindent, a Nizorált is. (az eléggé kiszárítja a fejbőrömet, testápolóval kell kennem másnap, hogy rendbe jöjjön, habár utána nincs korpa akár 1-1,5 hétig) Hol egyik, hol másik sampon válik be. Legjobban a Schwarzkopf Seborin sampon és hajszesz vált be eddig. (Illetve régen volt egy hatásos sampon, de megszüntették, már a nevére sem emlékszem.)

A problémám, hogy időszakonként vissza tér a korpásodás bármi is teszek.

Fiaim megjegyzése, vegyek fel kalapot! :-)

2019. okt. 6. 14:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen, bőrgyógyászoktól sem lettem okosabb, hiszen lövésük nincs semmiről. Adnak patikai sampont, kenőcsöt, ha nem válik be, írnak fel másikat... "Együtt kell élni vele." - mondta az egyik. :-(
2019. okt. 6. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne várj csodákat! Pontosabban, már csak a csoda segít.

Ha lenne gyógyír a kopaszságra, a korpásodásra, akkor nem lennének kopasz vagy korpás emberek. Ha pedig nem lennének, akkor nem lehetne eladni nekik dollár milliókat hozó termékeket. :(


Én is levágtam nullásra a hajam. A fejbőr ettől ugyanúgy korpásodik. Kezelni kell. Van amikor jól néz ki máskor szarul. Akkor jó ötlet a kalap, baseball sapka.

2019. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy megfázzon a fejbőr,és ekkor nem fog a fejbőre hámlani . Főleg a vizes fejbőr megfázása okoz korpásodást .
2019. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kell mosni valódi szappannal, hátmosókefével. Már több évtizede mikor divatba jött az a korpásodás elleni sampon-már nem emléxem a nevére-, én is azzal mostam a fejemet. Jó is volt egy ideig, nem volt korpás. Egyszer aztán megindult, és az évek alatt megvastagodott hámréteg úgy hullott a fejemről mint a hó. Én akkor álltam neki csak mosószappannal tisztálkodni, és azóta nincs korpa. Nem kell a bőrre kenni különböző kutyulékokat, hanem inkább le kell tisztítani.
2019. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem segített a tükörkopaszra borotválás. Érdemes megpróbálni.
2019. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is korpás volt a hajam, időnként eltünt. De mindig visszajött. Nem volt hosszú hajam kb 2cm. Most 6-8mm és határozottan jobb, tisztább lett
2019. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szájvíz, víz és folyékony aloé keveréket használok rá, igaz csak pár napig tart a hatás, de ha kopasz leszel könnyen kezelheted vele. :) este bekened vele a fejbőröd, reggel meg lemosod. (mondjuk én lemosni nem szoktam :D)
2019. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!