Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrvérzés? Légyszi valaki...

Orrvérzés? Légyszi valaki segítsen!

Figyelt kérdés
Júniusban a magas limfocitaszám miatt kórházban is voltam kivizsgáláson leukémia vagy limfóma gyanúval, de mivel a többi érték jó volt, azt mondták, hogy nincs egyéb bajom. Sok vérvételen voltam a nyáron, és volt, hogy lement az érték, meg volt, hogy nagyon magas volt. Szeptemberben is nagyon magas volt, de a vérlemezke szám rendben volt. Most pár napja nagyon sokszor vérzik az orrom és félek hogy lement a vérlemezke és beteg vagyok. Légyszi segítsetek, hogy mit csináljak? Elmenjek megint vérvételre? Nagyon félek!

2020. nov. 20. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz
2020. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orr-, fül- gégészeti kivizsgálás is kell, nincs-e tágult visszér az orrban. Ezzel párhuzamosan nem ártana egy hematológiai kivizsgálás véralvadási faktorokra.
2020. nov. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megkérdezhetem, hogy mit értesz nagyon magas limfocitaszám alatt? Mi a pontos érték (darabszámot nézve, nem a %-os arányt)?

Egyébként én a helyedben kérnék beutalót a hematológiára, mert ott szinte biztosan kiderülne ha leukémiád lenne vagy limfómád. Van most bármi más tüneted is? Ha nincs, akkor ne izgulj előre.

2020. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Azt hogy érted, hogy darabszám? Azt tudom, hogy 40ig jó, de nekem 60 volt. Rendben, el fogok menni! Az orrvérzés már elmúlt, csak mostanában egy kicsit fáj a térdem. De nem vagyok fáradékony, meg nem fogytam, sőt hívtam is :).
2020. dec. 1. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy amit most te írsz a 60, az nem a darabszám hanem 60%. Tehát a fehérvérsejtjeid 60% limfocitából állt össze. Az tény, hogy 40% a határérték teteje, de amiért neked 60% volt, az nem jelenti azt, hogy a darabszám is határérteken felül van. Példával tudom ezt szemléltetni; nem rég nekem is 60% körül volt a limfocita %-os arányom. Darabszámra 1 és 5 ezer között normális, ez a határérték. Nekem egész pontosan 2.7 körül volt, tehát pont a 2 értek közepén, viszont azért volt 60% mert a neutrofil értékem viszonylag alacsony volt és ahhoz viszonyítva jött ki a 60%. Ez azt jelenti, hogy a limfocita darabszám teljesen normális volt, de mivel a neutrofil értékem éppenhogy alulról súrolta a határt, így eltolódott a limfocita irányába.
2020. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na és abból csak azt akarom kihozni, hogy lehet nem is a limfocitád volt magas, hanem a neutrofil alacsony, ezért eltolódott a %-os arány a limfocita felé. Ezért kérdeztem darabszámot, mert abból egyértelműen kiderül, hogy tényleg magas-e, vagy sem.
2020. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Kedves utolsó válaszoló köszönöm szépen a részletes válaszod.:)én kerestem a vérvételi papíron a darabszámot, de csak annyit látok a limfocitánál, hogy + és 60. Hol kell keresni rajta? Megnéztem és a granulocita százalékos értéke teljesen rendben van.
2020. dec. 2. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!