Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől alakul ki csomó a...

Mitől alakul ki csomó a lapocka mellett?Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Sportolok(kézilabda)Évente 2x,3x néha egy egy izomcsomó bekeményedik a lapockám mellett és majd meg őrülök ugy fáj. Idegszálakat nyom ,húzza az egész nyakamat alig tudom forgatni a fejem aludni sem tudok normálisan néhány napig (néha egy hétig is)Alig lehet kimasszírozni nagyon kemény.Valami vitamin hiány lehet,vagy mi okozhatja ezt?Pedig rendszeresen szedek vitaminokat és próbálok egészségesen táplálkozni.Ha valakinek van ötlete kérem írja le mit tehetek ez ellen,a válaszokat előre is köszönöm.

2020. nov. 23. 22:18
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
42%
Nézesd meg orvossal! Lehet lipóma, amit az esetek 99,9999999999999%-ában sebészetileg eltávolítanak gond nélkül. Ha(!) nem távolítják el és(!) gerinc mellett van és(!) tovább dagad, szélsőséges esetben bénulást okozhat.
2020. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem lipóma,érzem ,tudom hogy az izomrostok keményednek be egy csomóba , inkább az érdekelne hogy mit tehetek ez ellen.
2020. nov. 23. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Magnéziumot esetleg? Görcsöknél hatásos lehet, szerintem ez is valami izomtúlterhelésből eredő csomó,görcsbe rándult izom, de mondjuk túlzottan nem értek hozzá.Esetleg meleg vagy hideg pakolás? Ki kell tapasztalni melyik jobb rá, hátha..( vannak is hűthető ,fűthető zselés kis tasakok).

De ezek tényleg csak tippek.

2020. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben nekem is volt ilyen, amikor sokat stresszeltem és rossz testtartásban ültem az asztalnál. Ami segít, egy több alkalmas gyógymasszázs kúra, és hidromasszázs. Én fürdőbe mentem, ahol a víz alatti vízsugár masszázs és a gyógymasszázs néhány hét alatt helyrehozta. Évente érdemes ismételni, vagy ha érzed hogy megint keményedik. Illetve hát: NE STRESSZELJ. :) Jobbulást.
2020. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Magnézium jó ötlet, de amiket árulnak kb fel sem tudnak szívódni. Inkább mandulát egyél, úgy vidd be, ha piacon veszed tudsz sokat spórolni az árán, mert nem olcsó.

A hidromasszázs is jó ötlet. Fel is lehet íratni reumatológussal vagy sportorvossal, tangentor a neve, de egyes fürdőkben is van elég erős vízsugár, a gyenge nem elég.

Idegi stressz ellen B-vitaminok skálája. A legolcsóbb s leghatékonyabb, ha sütőélesztőt eszel. Rossz az íze és csak nagyon kis falatot tudsz egyszerre nagyon sok vízzel lenyelni, de megéri. Csak éhgyomorra szabad. Ha mokkáskanálnyit eszel, étkezéssel min. félórát várj!

Hagyományos sport-svéd masszázs is fontos lenne. Ha nincs a csapatnak, keress magán úton! Kúraszerűen nyomj le heti 1-2x bontásban kb. 10 alkalmat, hogy alaposan kiszedhesse a masszőr, tájékoztasd róla, hogy ez az elsődleges kérésed!

Valamint felülvizsgálnám az edzésmódszert is, lehet ott van vmi hiányosság. Van elég idő nyújtásokra, bemelegítésre? Szakszerűen csináljátok? Másoknak nincs ilyen gondja?

2020. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egyébként a legutóbbi meccsünkön nagyon hideg volt a csarnokban (kézilabda) és már meccsen el kezdtem érezni a csomót ,ami később rosszabb lett lehet ez is tehet róla.
2020. nov. 26. 07:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!