Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy hónap után...

Normális, hogy egy hónap után fáj a fülbevalómnál a fülem?

Figyelt kérdés
Szóval, kereken 1 hónapja szúrták ki a fülem. (kiskoromban ki volt szúrva kétszer is, de az egyik mindig beforrt.) Most újraszúrattam, 15 vagyok. Ugye pontosan egy hónappal a szúratás után kiszedtem az orvosi fém fülbevalót. Az egyik fülemmel semmi baj sincs, nem fáj. Viszont a másik. Na az szörnyű. Ha belerakom a fülbevalót, szinte semmi baj. Nem érzékeny a bizsura, viszont éjszaka sosincs fülbevalóm. Mikor reggel betettem az egyik fülembe, szabályosan be volt forrva picit, nekem kellett átszúrnom a fülbevalóval. Szerintetek mit tegyek? Be fog ez gyógyulni, vagy felejtsem el?

2020. dec. 2. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Legalább 3 hónapon át folyamatosan legyen benne fülbevaló. Lehetőleg titán, de minimum orvosi fém anyagból. Valami picike, könnyű. Naponta reggel, délben és este ápold octenisept oldattal fülpiszkáló pálcika segítségével. Ne szedd ki semmilyen céllal, ne cserélgesd, lehetőleg ne piszkáld. Három hónap után lehet cserélgetni, de éjszakára ne szedd ki egy éven át legalább és kerüld a bizsukat. Nagyon sok csini füli van, de persze nem kötelező hordani. Ha valóban meg akarod tartani a füllyukad, akkor így kell tenned. Ha ki-be rakoskatod, akkor sosem fog rendesen meggyógyulni, pláne, ha egész éjjel "üresen" van, mert addig elkezd bizony összeforrni a lyuk.
2020. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagynehezen visszatettem bele az orvosi fémet. Úgy néz ki, a kozmetikusom kicsit félretájékozatott, ő azt mondta, hogy 2 hét után már kivehetem. Köszönöm szépen a tippet, így fogom mostmár csinálni!
2020. dec. 3. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!