Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova kell befizetni utolag a...

Hova kell befizetni utolag a TB-t? Egyaltalan befizethetem így?

Figyelt kérdés
szeptemberben megszunt a munkahelyem, aztan azota nem dolgozom egyeb okok miatt. De munkanelkuli nem jelentettem be magam, es a tb_t se fizettem. Ha kost surgossegire kellene mennem, valoszinu nem kapnek ellatast, de ha befizetem utolag most akkor igen? egyaltalan hova kell?
2020. dec. 2. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nav, ott kitöltesz egy nyomtatványt és kapsz csekkeket. igen, visszamenőleg is

de ha van ügyfélkapud, ott is tudsz intézkedni

2020. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ilyenkor ha törtenik velem valami, sürgőssegin el se látnak?
2020. dec. 2. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az ügyfélkapun belül meg lehet nézni, a taj kártyán keresztül menő lekérdezéseken, h meddig van fizetve, ugyanis kilépés után x napig még állva van a tb :)

visszamenőleg lehet fizetni, igen

2020. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
de igen, ellátnak. de utólag ki kell fizetni
2020. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2020. dec. 2. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Fél évig még ellátnak ha jól tudom.

De ha meghaladja a tartozásod a 6 hónapnyi összeget akkor jeleznek.

De a nav.tól kérni kell hogy küldjenek csekket ha úgy szeretnéd vizetni de utalni is lehet.


[link]

2020. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj euben tanulok szóval levezetem a helyzetet.

Ha nem fizetsz tbt (azt jelenti nem vagy biztositott) ellatnak a surgossegin, haziorvosnal mindenhol. Addig nem tudja a nav hogy nem fizetsz, amig nem mesz el orvoshoz. Az orvosnak ott felvillan egy piros pötty a neved mellett a gépben hogy nincs fizetve a jaradek. O jelenti a navnal. Ilyenkor a nav kiküldi neked visszamenoleg. DE.

Ha Te fizetni akarod mert hat miert ne akarnad jo allampolgarkent. Havi szinten a navnal 7710et kell fizetned.

Viszont. Ha tudod h kb 1-2 hónapig nem lesz munkad szerintem felesleges. Legalábbis nekem az eus tanarom mondta hogy vele is megesett hogy nem volt 2 hónapig munkaja es nem fizette. Ilyenkor nem tortenik semmi. De ha lehet hogy sokkal tobb ideig nem lesz allasod akkor erdemes fizetni. (meg most a covid helyzetben is lehet hogy esszerubb lenne).

2020. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7, téves! Adó módjára behajtják!
2020. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen csak lehet meg kellene nezetnem valamit surgossegin, akkor ha mar ott felvillan nekik a lampa ugyis rajonnek nem?
2020. dec. 2. 21:25
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 ... Jelentkeznek... Behajtják vagy szépen kérik ak is jelentkeznek 😅
2020. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!