Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 4 hónappal ezelőtt Covidos...

4 hónappal ezelőtt Covidos voltam, elvesztettem a szaglásom, azóta se jött vissza. Ennyi idő után visszatérhet még?

Figyelt kérdés
4 hónappal ezelőtt Covid fertőzött voltam. Az 5. napon elvesztettem a szaglásom-ízlelésem, de az ízek pár nap után visszajöttek. A szaglásom kb 2 hónapig 0 volt, utána elkezdtem egy parfümös illatot érezni, ez azóta is tart. Bármit megszagolok (étel/ital/tisztítószer/tusfürdő..stb) ugyanazt az illatot érzem, van, hogy csak úgy a semmiből is megcsap, néha pedig az ételeken is úgy érzem mintha parfümös íze lenne. Jó lenne már valami sikersztorit hallani, ennyi idő elteltével, elég kétségbeesett vagyok. :( Előre is köszönöm, ha végre kapok rá egy értelmes magyarázatot!

2020. dec. 3. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Értelmes magyarázatot talán orvos tudna adni, de ennél a vírusnál kevés az értelmes magyarázat a sokféle tünetnél.
2020. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valóban, rosszul fogalmaztam! :) Nem egy tudományos magyarázatra várok, hogy miért van ez. Az érdekelne, hogy tapasztalta ezt a parfümös illatot/ízt valaki Covid alatt/után, és hogy 4 (vagy több) hónap után visszajött e valakinek a szaglása. Elnézést, remélem így érthetőbb! :)
2020. dec. 3. 20:21
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
A facén annyi oldal van már. Eszembe jutott, van-e meggyógyult covidosok oldal? :)
2020. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha azt szerettél volna sem tudná senki megmondani mert még csak találgatnak. Az hogy mikor tér vissza a hozzád hasonló emberek szaglása nem lehet megjósolni. Vannak emberek akiknek visszatért, van akinek vissza de nem ugyanolyan mint eddig volt.

Vannak akik egyes ételeket érésznek más ízűnek/szagúnak. Pl a kenyérnek festék szaga van, más rodthadt hús szagot érez, van aki a húst érzi benzinszagúnak, a habzó bort meg rodthadt alma szagúnak.

[link]

[link]

2020. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikkeket! Bár vegyes érzelmek fogtak el miután elolvastam :D (egyik szemem sír, a másik nevet) Persze nem tudni hogy kinek mikor jön vissza, de a környezetemben senkinek nem tartott ennyi ideig mint nekem, és sehol nem is jött velem szemben egyik oldalon sem hogy valaki így járt volna (persze ez nem azt jelenti hogy én vagyok az egyedüli). Csak jó lenne olyat olvasni, hogy valakinek 4 (vagy több) hónap után jött vissza, adna egy kis reményt hogy ha másnak visszajött akkor nekem is van esély rá. Rájöttem egyébként hogy az egyik parfümöm illatát és ízét érzem mindenen és mindenhol, csak sokkal torzítottab (rosszabb) verzióban. Pár hónapja nem is használom azt a parfümöt, a ruháimon se érzi már senki a környezetemben, és a lakásban sem. Érdekes..
2020. dec. 3. 22:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Öt hónapig nem érzett szagokat és ízeket egy koronavírusos magyar

[link]


Szóval van még remény, lehet, hogy 1-2 hónap és visszajön. Drukkolok

2020. dec. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sorstarsak vagyunk. Nekem 3 honapja ment el a szaglasom.en nem erzek semmit.meg a cigifustot sem.mostanaban kezdtem el erezni egy furcsa szagot ilyen muanyag vagy gumi szagot erzek a cigi fustre. Es volt olyan, h egy napig ereztem valami tisztitoszer illatat a lepcsohazban de aztan eltmult.szerintem elkezdett kitusztulni belolem. Szerintem egy ilyen nyalkas trutyi telepedett ra a szaglobolyhokra ami miatt nem erzezzuk a szagokat de ha kitisztul majd akkor visszajon a szaglas
2020. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azóta van valami változás? Én sem érzem már a szagokat 3 hónapja... :(
2021. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szio! A szaglásom visszajött, viszont egy teljesen torz változatban. Teljesen máshogy érzem a szagokat/illatokat. A parfümre amit eddig használtam és szerelem volt, most rá sem ismerek :( De ez csak egy példa, értsd ezt az ételekre/tisztítószerekre/pipere dolgokra és mindenre is. A fül-orr-gégész azt mondta, hogy mindenképp pozitív hogy akár csak ennyire is visszajött. Illetve pár hete vett mintát az orromból, azt elküldte tenyésztésre, és talált valamilyen baktériumot, ami szintén okozhat szaglásvesztést/torzulást. Jelenleg egy orrkenőcsöt és egy sprayt használok, a további eredményekre várok. Ha esetleg érdekel hogy mi a helyzet, írhatok még később :)
2021. febr. 27. 23:13
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem érdekel. Én is torz szagokat érzek jelenleg a szaglàsvesztés utan 6 hónappal
2021. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!