Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hanyas bmi alatt lehet kórházb...

Hanyas bmi alatt lehet kórházba kerülni anorexiával? 15 vagy 13?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A 15 már böven az életveszélyes kategória!
2020. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%
15 én úgy tudom. Ezzel ijesztgettek amikor extragiga vékony voltam.
2020. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Jelenleg? Semennyi. Tegnap éjjel 1-kor kidobták a bátyámat is, pedig előtte áramütés érte és alig bírt lábon maradni annyira zsibbadt a fél oldala. Azt mondták neki, hogyha elájulna, akkor telefonáljon, és akkor visszaveszik. Most Covid van, minden más le van szarva.
2020. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor 17es BMI-vel nem kerülhetek be, ugye?
2020. dec. 4. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

A 17-es a határ, az alatt már problémás általában.

De ha ennyi a BMI-d, akkor nem ártama gondolkodni azon, mi ennek az oka.

2020. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
31%
Ne már, komolyan 17? Azt még most sem érem el pedig eszek mint a ló :O
2020. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lol kedves utolsó ne aggódj, nem csak a BMI számít:DD

Attól még hogy valaki sovány, nem biztos, hogy anorexiás, sőt, te tuti nem vagy az, mivel nem kerülöd az evést:)

A pszichológusok megítélik, hogy hogy vagy testileg/mentálisan, és az alapján döntenek.

2020. dec. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
Tudom hogy nem csak az számít de 17-es bmi az én úgy tudtam hogy normál ha az illető alapból vékony és nem hirtelen fogyott le ennyire.
2020. dec. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok: egy átlagos embernél a 17-es vagy az alatti BMI a legtöbbször annyit jelent, hogy az illetö betegesen sovány.

Vannak azonban, akiknek kifejezetten vékony és/vagy izmos alkata van, náluk más a helyzet.

Emellett a BMI csak tájékoztató adat, irányérték, éppen azért, mert egyéni eltérések lehetnek.


Ha a kérdezöben felmerült, hogy a 17-es BMI-vel kórházba kerül, akkor feltehetö, hogy úgy fogyott le erre a szintre, ami valószínüleg már nem egészséges.

2020. dec. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
Igen igazad van. Most megnéztem és nekem 16.16, ajánlott súlynak meg alsó határként 50 kilót jelöl meg, ami nálam a lehetetlen kategória. Pár éve még hittem benne hogy ha idősödök akkor elérem és mehetek vért adni de már feladtam és örülök a 45-nek is :D igaz sport szempontjából meg szerencsés mert balettozok és ott a magasságomhoz 47 kiló a max ajánlott súly.
2020. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!