Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor az oldalamon fekszem...

Amikor az oldalamon fekszem és a két kezemet behajlítva a fejem mellé teszem, úgy hogy a két könyököm is a takarón van, a mellkasom és a takaró között keletkezik egy kis hézag. Gondolom másnak is, de mennyire baj, hogy ott bemehet a levegő?

Figyelt kérdés

Nem szoktam fázni, de lehet, hogy mégsem egészséges.

[link]

nagyjából ilyen helyzetben és kartartással fekszem én is, annyi különbséggel, hogy a kezem nem mindig ér az arcomhoz

Más képet nem is találtam, de csak vannak még, akik így alszanak.

Ezen a képen nem is látszik a hézag, de gondolom értitek miről beszélek (amikor háton fekszünk, akkor teljesen illeszkedik a takaró a mellkashoz, de oldalt fekvésben nem mindig)


Ha oldalt fekve az egyik karomat kiegyenesítem vagy más helyzetbe rakom, akkor kisebb a hézag, de úgy meg nem olyan kényelmes feküdni.


[link]

ezen a képen még jobban szabadon van a mellkas. Ez rosszabb, mint amit én említettem. Én így tuti megfáznék, mert nincs túl meleg nálunk, de mi a helyzet, ha csak az említett rés van a mellkasnál?


2020. dec. 7. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pizsama?
2020. dec. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van rajtam természetesen
2020. dec. 8. 06:31
 3/4 A kérdező kommentje:
De még így sem biztos, hogy jó az, ha nem teljesen van fedve a mellkas.
2020. dec. 8. 08:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Én évekig egy 16 fokos szobában aludtam telente (nem önszántamból), és jó szokásom ledobni magamról a paplant alvás közben. Soha nem lett semmi bajom. Megfázni nem a hideg szobától, hanem a kórokozóktól lehet.

Szerintem ne aggódj, semmi bajod nem lesz, még hosszútávon se. Nem te vagy az egyetlen a világon, aki így alszik, hasonló hőmérsékleti körülmények között, ha ennyire gyenge lenne az emberi szervezet, akkor nem lenne 8,5 milliárd ember a Földön.

2020. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!