Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy erősen...

Miért van az, hogy erősen szédülök egész nap hetek óta, de ha elkezdek mozogni (futás, tréner, bicikli stb.) akkor jobb lesz?

Figyelt kérdés

Ez a pánikbetegség jelen lenne? Rettentően szédülök, lassan egy hónapja, de ha meg elkezdek valami testmozgást csinálni, pl. futás, tréner ilyesmi, akkor meg jobb, sőt szinte teljesen elmúlik. Meg akkor is jobb ha lekötöm magam, beszélek valakivel, ilyesmi.

Ebből én logikusan gondolkodva azt vonom le hogy ha egyensúlyi bajom lenne vagy valami fertőzés, daganat, akármi, akkor nem hogy jobb nem lenne, de még rosszabb mozgásnál. Ezek szerint ez pánik lehet, szorongás, idegbaj? Mert nagyon nem mindegy milyen módszerrel próbálnám meg kezelni...



2020. dec. 7. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez van/volt. Vérszegénység, vashiány? Az a ,,vicces", hogy én mentem vérvételre és kiderült egyik se vagyok de valamiért még mindig szédülök.

Én nekem általában akkor jön ez elő ha lemegyek a lépcsőn vagy ha sokáig fekszek és hirtelen felállok de van, hogy csak így az egyik pillanatról a másikra.

2020. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csináltattam a nyáron vérképet, mert már tavasszal is szédültem, ott akkor mindent rendben találtak. Amúgy én évek óta küzdök szorongással, pánikkal, azért gondolom hogy nagy esély lehet erre, mert ha mozgok illetve másra kötöm le a figyelmemet akkor meg jobb, na most ha olyan jellegű bajom lenne akkor logikusan gondolkodva nem tűnne el csak azért mert bármit elkezdek csinálni.
2020. dec. 7. 23:33
 3/9 anonim válasza:
KB ugyanez van velem, de nálam se talált semmit a doki felírt vasat, de mivel a szüleim szerint csak beképzelem nincs szükségem arra h szedjem, azóta főképp reggelente szédülök aztán ha elterelem a figyelmem kb elmúlik, szintén sokat szorongok és idegeskedek
2020. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Együttérzek, jobbulást! Én is szenvedek, eleinte nekem is azt mondta mindenki hogy csak kamuzok meg képzelgek pedig kevés dolog van ami rosszabb mint ez, az egész életet romba dönti. Most utánaolvasva a neten B12-t, Omega3-at is írják hogy ha az kifogy az is okozhat szédülést, esetleg próbáld ki azt. Most én is emelt adagban szedem holnaptól, aztán meglátjuk.
2020. dec. 7. 23:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez szorongásnak tűnik.
2020. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most este megint edzettünk, aztán leültem volna meccset nézni és úgy elkezdtem szédülni mint még tán soha, rendesen úszott velem a világ, a falba kellett kapaszkodnom mikor kimentem. Azt hittem agyvérzést kapok, de már azóta jobb, bár még nem tökéletes. Ennyire durva is lehet a dolog, ha tényleg szorongás? Még tán az első nagyobb "rohamnál" se szédültem ennyire...
2020. dec. 8. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

1-es vagyok. Nekem is ez volt ma.

Én sose voltam szédülős sose szédültem el attól, hogy pörgök vagy stb. Ma csináltam 2 bukfencet utána annyira szédültem fájt a fejem, hogy alig tudtam felkelni.

Futottam alig öt percig. Utána ismét rohadtul szédültem fájt a fejem és vagy tízperig kapkodtam a levegőt.

2020. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon fura ez nálam is, tegnap jobban szédültem este, elkezdtem edzeni és szinte elmúlt. Ma meg szinte nem is szédültem, aztán edzek és olyan hullám jött hogy azt hittem megpusztulok, olyan irtózatos szédülés kapott el. Most is kicsit megint jön vissza, megint hullámzok kissé, nem tudom, komolyan létezik hogy ezt csak a szorongás okozza? Mert akkor még holnap beszélek a dokival és kérek nyugtatót vagy valami hasonló.
2020. dec. 8. 23:07
 9/9 Kpeter36 ***** válasza:

Szia!

Én márciustól vagyok szarul. Gyengeség, fejfájás, szédülés, hasmenés.

Szerintem idegileg csináltam ki magam!

Nem vagy egyedül!

Ha valaki tud pontos receptet írja meg.

2020. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!