Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a helyzet jelenleg a...

Mi a helyzet jelenleg a hálapénzzel? Ti adnátok?

Figyelt kérdés

Van egy orvos, aki a kötelességénél jóval több energiát fordított rám, amit úgy érzek, valahogyan meg kellene köszönnöm. Egyetemista lány vagyok, így a hálapénz számomra kellemetlen megoldásnak tűnik (mivel nem a saját keresetemből tudnék neki adni, hanem a szüleiméből), meg amúgy sem tartottam soha szimpatikus eljárásnak, de a család ragaszkodik hozzá. Illetve lehet, hogy valóban annak örülne a legjobban, nem tudom. Esetleg van más, ami alkalmas lenne a hála kifejezésére, azon túl persze, hogy megköszönöm neki a segítségét? Még soha nem voltam ilyen helyzetben, fogalmam sincs, mit illik és mit nem. Meg ugye jövőre már elvileg nem is szabad elfogadniuk, ami nem tudom, a jelen pillanatra mennyire van hatással.


Köszönöm előre is a választ!



2020. dec. 8. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én hallgatóként nem pénzt adtam, hanem kézzel készített dísztárgyat (elég ügyes vagyok ezekben a dolgokban, szóval a legkevésbé sem lett gagyi) meg mellé azt hiszem, egy üveg bort? Már nem is emlékszem, régen volt.
2020. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elviekben eddig sem szabadott elfogadniuk, mégis elfogadták. Szerintem mindig is el fogják, és ez az aminek a legjobban örül minden ember foglalkozástól függetlenül.

Ha TB alapon megyek orvoshoz, egyszerűen úgy érzem hogy muszáj adnom, ezért mindig adok, mert elvárás :/ Legutóbb amikor bent feküdtem a kórházban, még titkot sem csináltak belőle... Láttam ahogy az előttem távozók mindenki szeme láttára a kórteremben intézték nyíltan, és az orvos sem érezte ezt cikinek.

Viszont fogorvoshoz privátba járok, ott pl soha nem adtam hálapénzt, mert ott eleve mindennek megvan a meghatározott ára. Miután megcsinálták a fogaimat (egy hosszabb folyamat volt), a legutolsó alkalommal vittem a doktornőnek is és az asszisztensének is egy-egy gyönyörű, hatalmas orchideát. Nagyon örültek neki.

2020. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit szólnál valami ajándékutalványhoz? Valami olyan helyre szólóra gondolok, ahol biztosan talál valamit magának, pl. Media Markt, Ikea vagy hasonló (NEM ruhaboltok és ilyesmik). Szerintem ez egy viszonylag jó áthidaló megoldás lehet.
2020. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz róla semmit, így a pénz a legcélszerűbb. Egyetértek, hálapénz volt, van és lesz is.
2020. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, aztán ha egy beépített NAV-ellenőr operál, akkor jól lebukok az átadásnál.
2020. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kézzel készített ajándék nagyon jó ötlet, de sajnos nekem nincs olyan, amihez értenék annyira, hogy megpróbálhassam. De köszönöm azért! :)


Az ajándékutalványon el fogok gondolkodni, meg addig még hátha kiderül valami, hogy mi érdekli, és akkor ahhoz kapcsolódóan lehetne.


Fontolgatom azért a hálapénzt is, de abban továbbra is van számomra valami kínos. Pedig magát a pénzt egyáltalán nem sajnálom tőle, csak valahogy olyan személytelen is, meg ilyen "sunyi" dolog suttyomban odaadni, mielőtt bárki meglátja...

2020. dec. 8. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: még nincs rutinod. Tedd borítékba, és kedvesen az asztalára teszed. Aztán meglátod..ha eltolja, vagy visszaadja, akkor ne kelj birokra vele, széles mosollyal megköszönöd, és beteszed a sajátzsebedbe. Ha elfoadja, akkor nincs további teendőd. Ne felejts el köszönni kifelé.
2020. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hálapénzt nem biztos, hogy elfogad mert ezért őt nagyon keményen megbüntethetik ha elfogadja és kiderül ezért sok orvos el is utasítja. Meg ajándékokat sem igazán szeretnek elfogadni mert tényleg büntetik ha valaki olyan fülébe jut a dolog. Ezt akkor inkább kórházon kívül kellene megoldanod.
2020. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi adtunk egyszer hálapénzt a dokinak. Aztán kiderült hogy rosszul kezelte papámat és belehalt. Nem foglalkoztak vele, leszedálták és adtak valami sóoldatot neki amitől úgy tűnt jobban van. Aztán belehalt és a hálapénz nem kevés volt. Olyan, mintha kifizettük volna a megölését.
2020. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!