Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Múlt héten voltam vérvételen....

Múlt héten voltam vérvételen. Kicsit aggódom az eredmény miatt. Neten próbáltam rákeresni. Szerintetek ez rossz eredmény ?

Figyelt kérdés

Az eredményeim a következők :

Cholesterin 6,5 mmol/L * 2,8 - 5,6

Trigliceridek 6,12 mmol/L * 0,54 - 2,30

GOT 77 U/L * 5 - 40

GPT 51 U/L * 4 - 38

Neutrophil% 48,6 % * 50,0 - 70,0

Lymphocyta% 43,5 % * 25,0 - 40,0

HAEMATOCRIT 0,412 L/L * 0,420 - 0,520

MCHC 364 g/L * 310 - 360



2020. dec. 11. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A koleszterined egy kicsit emelkedett, ez lehet a táplálkozástól, vagy familiáris is. Utóbbit ki lehet deríteni könnyen, egy pár hónapos mediterrándiétával. Nem kiugró érték, időközönkénti kontrollon kívül mást nem kell vele csinálni, ha amúgy nem vagy elhízott, rendszeresen mozogsz, és nincs magas vérnyomásod.


A trigliceridedet megdobhatta az esti vacsi is. Az sem kiugró érték, ha előtte való nap vmi zsírosabbat ettél, csokit, kolbászos szendvicset, akkor az egyből meg is látszik.


GOT/GPT: ezek is lehetnek egy előző napi alkoholfogyasztás eredményei, esetleg egy enyhe májgyulladás, mivel ezek májenzimek. Mikor nekem legutóbb egy kutyaközönséges légúti fertőzés májgyulladást okozott, akkor ezen értékek a normál százszorosai, ezerszeresei voltak. Csak összehasonlításképpen írtam. Többivel nincs baj.

2020. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minimálisak az eltérések, a GOT/GPT ahogy az előttem válaszoló is írta akár előző napi, akár közelmúltban rendszeresebb alkoholfogyasztástól is megemelkedhetett. A háziorvosodhoz gondolom elviszed az eredményedet, ő is elfogja mondani a véleményét, én úgy gondolom, hogy ekkora eltérések nem vonzanak semmit.
2020. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, illetve a GOT/GPT akár valamilyen gyógyszertől is megemelkedhetett.
2020. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A triglicerid érték holmi vacsora miatt ennyire nem ugrik meg. Szerintem az gáz. A többi nem.
2020. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!