Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak,hogy eltudjak...

Mit csináljak,hogy eltudjak aludni?

Figyelt kérdés

Nem tudok aludni már évek óta 3 műszakban dolgozom, de volt úgy is , hogy csak reggel jártam 1 évig, de akkor sem tudtam.

Órákba telik mire elaszom a sok stressz , szorongás az aggodalom a jövőm miatt nem hagy aludni.

Gyerek koromban sem voltam jó alvó. Esetleg van valamilyen vény nélküli gyógyszer ami segíthet.



2020. dec. 11. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
pár ismerősöm használ mulungot. ez valami fa kérge és abból kell főzni. állítólag nagyon jó.
2020. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mulungu bocs.

[link]

2020. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

citromfű tea - ez nekem annyira nem jött be


vagy nyugtató tea - ettől elbódulok

[link]


Meg van még egy gyógyszer amit beveszek néha fájdalomcsippalításra. Engem ez is fekvésre és alvásra kényszerít.

Ez vényre kapható csak.

[link]

2020. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
... csukd be a szemed.
2020. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Citromfű + Valeriana (macskagyökér) + B6 kombinált tbl: (Stresszcsökkentő)


[link]


Vagy az alváshormon, Melatonin:

[link]

2020. dec. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom milyen érzés.. a legrosszabb amikor álmodban is melózol és folyamatos stresszben vagy.
2020. dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én ezért kezdtem el inni...

de azt inkább ne próbáld ki! :(

2020. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én írattam fel Zolsana altatót.

Egy negyed szem is elég, de nem tudok én se jobbat

2020. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hú ennyiőtöknek gond ez? Akkor utánanéztem pontosabban a mulungunak.

Itt van egy cikk:

[link]


és itt van pár leírás, ki hogy csinálja, de ez egyéni úgy tűnik.

hany g keregporbol erdemes a teat csinalni? :D


1

nekem 10 gr vált be, ami kb egy púpos evokanal, de amúgy 5-30 a javasolt, szóval elég egyéni. Érdemes alulról indítani, főleg ha sokat használnád, hogy ne pazarold feleslegesen


Kis fokozaton főzöm 45 percet, egy órát, mikor hogy. Mindenhol azt írja h nem szabad forralni de én az elején hagyom h lassan felforrjon, aztán vissza veszek a fokozatbol. (9 fokozatú tűzhelyen 3ason kezdek, majd vissza veszem 2-esre) több napra valót készítek

2

nálam egy adag 7,5 gramm de ahogy olvastam, elég széles a skála embertől függően. Elsőre 5 grammal próbálkoznek, egy bögre vízhez. (én 2 napra főzöm, szóval duplazom a fenti mennyiségeket), majd fedő alatt kis lángon főzöm 40 percet. Fontos a fedő és a kis láng is. Írják sok helyen h tilos forralni, nekem az vált be a legjobban, ha forrt elment forrás pontig és utána lejjebb vettem. Elektromos tűzhelyen 2es fokozaton főzöm, illetve 3ason viszem el forráspontig. Gáztuzhely esetén legkisebb égő legkisebb lángján kell és még sokszor az is tul nagy. Iylen esetben több vízzel érdemes feltenni, mondjuk másfélszeres, mert el fog forrni belőle bőven

Negyed óra alatt beadja, illetve fontos h legyen 7,de inkább 8 órád aludni, hogy ne nagyon komasan ébredj. Kicsit amúgy kómásan szoktam, de hamar kimegy és nagyon pihentető az alvás amit ad. Nem ébredek fel, hála neki pedig amúgy rég nem tudtam végig aludni egy éjszakát.

2020. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!