Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet megtudni, hogy...

Hol lehet megtudni, hogy érvényes e a TAJ kártya (jogviszony)?

Figyelt kérdés

Családtagom nem tudja, hogy érvényes e még a TAJ kártyája és a legegyszerűbben szeretnénk kideríteni, hogy milyen a jogviszonya.

Van lehetőség esetleg online, ahol meg lehet nézni vagy ilynekor kit kell felhívni/kinek kell írni?

Előre is köszönöma segítséget!



2020. dec. 13. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

A taj kártyád mindig érvényes mert életed végéig az a számod ami alapján ellátnak ha van valami.


Egyébként a háziorvosod látja ha nincs fizetve a havi járulék mert akkor piros lesz a géobe a neved.

Ha fizetve van akkor zöld.

Tehát ő megtudja mondani.


De ezt csak tudnod kell neked is fizetve van e..

2020. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy így nem működik. Szóval: google ügyfélkapu jogviszony ellenőrzés
2020. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló, régen így volt de idén változtattak valamikor januárban asszem, ha 6-hónapig nem fizeted automatikusan lejár, elvileg küldenek előtte csekket, meg fenyegető levelet, mondjuk szomszédomnak bactak küldeni, ő meg el is feledkezett róla, ha fizetnének se menne kórházba, mondjuk én se.
2020. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen ügyfélkapun megtudod nézni érvényes-e a TB-d, bár elég kacifántos...
2020. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már mondtam az ügyfélkapusat!

Első válaszolónak pedig: nem az én TAJ jogviszonyomról van szó, hanem egyik családtagoméról. Nekem is 'lejárt' még anno Augusztus 30-án azt hiszem, viszont mondták a NAV-nál, hogy majd csekket küldenek. Azóta voltam többször is rendelőben és mindig érvényes volt a jogviszonyom. Én is várom a csekket, hozzmátartózónak sem érkezett még, viszont aggódik, hogy lejárt volna, ezért szeretné megnézni valahogy, hogy ne a rendelőben derüljön ki.

Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2020. dec. 13. 19:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!