Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggeli után 12-es vercukorszi...

Reggeli után 12-es vercukorszint drasztikus ?

Figyelt kérdés
Szeretnem leszogezni, hogy 22 eves vagyok, ferfi 70 kilo korul. Reggeli után 12 koruli cukorszintet szoktam merni. Minden reggeli után egyébként egy jó fél óráig baromi szarul vagyok.

2020. dec. 19. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,az. Ki kellene vizsgálni és kezelni.
2020. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, elég magas.
2020. dec. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
menj el a háziorvoshoz, aki majd elküld a laborba. aztán beutal majd a leletek láttán a diabetológiára. szerintem kb. max. 6 körüli vércukorszint a megfelelő.
2020. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg 11-ig normális, de persze jobb, ha 7-8 alatt marad. Ha nem 1x mérted ezt, hanem rendszeresen, és nem vagy ismert cukorbeteg, akkor mindenképp jelentkezz a háziorvosnál. Ha meg cukorbeteg vagy, akkor is az orvosoddal kell megbeszélni, hogy nálad mik az elfogadható határok. De cukorbetegeknél is jobb, ha nem megy olyan magasra étkezés után sem.
2020. dec. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi normális? Te nagyon el vagy tévelyedve. A reggeli cukornak 6,2 alatt kell lennie.
2020. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te is el vagy "tévelyedve" ötös, mert az az éhomi érték, nem a reggeli utáni.
2020. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha eddig nem tetted, akkor - ha már úgyis van mérőd - mérjél néhány nap reggeli előtt is. Azt is jó lenne tudni majd az orvosnak. Ha 7 fölött van, akkor nem is tudnak cukorterheléses vizsgálatot csinálni (általában ez alapján állapítják meg a cukorbetegséget), de ez majd az orvosnak lesz fontos, nem neked, hogy milyen vizsgálatra küldhet.
2020. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!