Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor gyógyul be, mivel lehet...

Mikor gyógyul be, mivel lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
Olyan szinten megégett a szájpadlásom hogy fel holyagosodott ma reggelre. Az is rá tesz hogy gyulladásos a szervezetem. Nagyon fáj. Ki durrant és két nagy piros folt van nagyon fáj és nagyon ég. Kaptam rá fertőtlenítőt de félek hogy elfertőzödik. Nem tudok menni orvoshoz mert karanténba vagyunk. Előre is köszönöm.

2020. dec. 23. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, nem fog elfertőzni, ne rémíszd magad. Az égés sajnos nehezen gyógyul.
2020. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Elektromann válasza:

Én gyakran meg harapom a számat belülről, és mindig sokáig tart, mire begyógyul.


Általában itt hetekről van szó, mivel a seb külső felületén nem tud megszilárdulni a vér a folyamatos nyál termelődés, élelmiszer és folyadék fogyasztás miatt. Ha van otthon aloeverád, érdemes azt rágcsálni, segít a sebek gyógyításában.


Az aloeverával viszont vigyázz, mert a zöld és sárga része mérgező, csak a szép áttetsző részeket szabad elfogyasztani.


Itt olvashatsz róla: [link]

2020. dec. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Csak az a baj tiszta eleven és nagyon durván hólyagos volt. És ha eszek iszok nagyon csíp így inkább nem is eszek.
2020. dec. 23. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Most, hogy már 3 napos a kérdésed, remélem, hogy jobban vagy.

Alapvetően a szájüregi sérülések lassabban gyógyulnak, mint a tested más tájékán lévő sérülések, égések, stb. Ennek oka a szádban folyamatosan termelődő nyál, benne lévő enzimek, savak, ilyenek. Nem kell aggódnod, nem fog elfertőződni, hogyha az előírtak alapján használod a fertőtlenítőszert, amit kaptál.

Az étkezés ilyenkor rendkívül fájdalmas lehet, ezért a megfelelő fájdalomcsillapítás elengedhetetlen lehet. Ne aggódj, próbálj meg olyan ételeket enni, amik nem annyira darabosak, amik nem tudják megsérteni a szájpadlásod mégjobban, illetve a savas, fűszeres, csípős ételek is kerülendők. Azonban továbbra is nagyon figyelj a megfelelő folyadékbevitelre, nehogy kiszáradj!

Tudom, hogy orvoshoz nem tudsz menni, de ha nem szűnik, hanem rosszabbodik, hívd fel az orvosod.

Jobbulást!

2020. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valamennyivel jobban vagyok hálistennek a tegnapi és a tegnap előtti napom valami nagyon rossz volt rettenetesen fájt aludni se tudtam a fájdalomtól. Vissza nőtt a bőr és már azok esnek le aminek le kell esnie szerintem. Még mindig fáj de azért elviselhetőbb szerintem addig fog fájni ameddig nem lesz erősebb a bőr. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Hálistennek nem fertőződött el. Rendszeresen alkalmaztam a fertőtlenítőt étkezés után. További szép napot mindenkinek!
2020. dec. 27. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!