Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét? 17 éves vagyok...

Mandulaműtét? 17 éves vagyok körülbelül egy éve majdnem minden hónapban fáj a mandulám de olyan szinten hogy nem bírok nyelni se enni, se inni.

Figyelt kérdés

Háziorvosom azt mondja nem érdemes kivetetni mert a legtöbb betegséget megakadályozza. De szívem szerint kivetetném mégis félek kicsit a műtéttől.

Tanácsokat várnék, ismereteket a műtétről hogy milyen a műtét után. Stb..

Előre is köszönöm.


2010. aug. 12. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor kell kivetetni, ha sokszor gyullad be illetve lesz tüszös, mondjuk ha havonta. Akkor már csak több bajt okoz, mint hasznot.A benne lévő bacikat teríti a szervezetben. Nekem ezért vették ki.Az a baj, ha elmész fül-orr gégészhez, az úgyis rögtön rávágja, hogy "kapjuk ki" Vele kéne beszélni először is, ő jobban tudja ezt,mint egy háziorvos.Ha esetleg mégis kivetetnéd, akkor írom ezeket.



Altatásban kérd, ha lehet.

Én helyiben kértem, de mivel 24 éves voltam, annyira csúnya és lenőtt volt a mandulám, hogy az utolsó sebhelyet így nem tudta rendesen elkötni a doktornő és 1 hét múlva vénás vérzést kaptam.Mentő, kórház, új műtét, ezúttal altatásban.

Amikor először felébredsz, nagyon furcsa lesz majd. Olyan fura zsibbadó érzést érzel és nekem az első korty tea az orromon jött ki. Igaz az, hogy újra meg kell tanulnod enni, meg inni. Nem a műtét fáj, hanem napokkal utána, amikor el kezd leválni a seb. Akkor tényleg én is 4 óránként,amikor elmúlt a Cataflan hatása pokoli fájdalomra ébredtem.Nagyon fájt a nyelés is.Beszélni is újra meg kell tanulni.Sok e és é meg i , meg gh hangot nem tudsz majd kiejteni. Legalább 2 hét , míg be van az ember belső szája duzzadva és én nem éreztem az ízeket 1 hónapig. Illetve érzed, de olyan furcsán érzed.Azt tudom, hogy nagyon szenvedtem utána, de valakinek meg alig fáj utána és 1 hét múlva már kutya baja.

Ja , mivel nekem részem volt mindkét műtéti módban, az altatást jobban javaslom. Kapsz egy szurit és már le is húz az álom, majd felébredsz, utána pihegsz az ágyban és valószínűleg így nem is lesz véres a nyálad, mint a helyinél.

2010. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

elmentem fül orr gégészetre. Holnap veszik ki. :S :)

kicsit félek. de hát ez természetes szerintem :)

köszönöm a válaszod. :)

2010. aug. 26. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!