Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 21 évesként semmi esélyem...

21 évesként semmi esélyem sincs, hogy mostanában megkapjam a Pfizer vakcinát?

Figyelt kérdés

Ha gyorsabban sorrakerülnék, fizetnék is érte, de nincs munkám és nem merek emberek közé menni, míg nem vagyok beoltva, de a családomon sem szeretnék élősködni. Persze, az idősek elől sem akarom "ellopni" a vakcinát, de most ha beoltatom magam, akkor is önző vagyok (mert Béla bácsi is kaphatná helyettem), meg ha nem, akkor is. (mert itthon eltartanak anyámék, pedig mennék melózni)


Tudnátok valamit írni, tanácsolni? Lehetőleg ne utálkozzatok, így is eléggé el vagyok keseredve. Köszi mindenkinek!



2021. jan. 1. 23:52
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Még nem regisztráltam az oltásért, mert elég sok személyes infót kérnek, és amúgy sem kötelezhetnek regsiztrációra senkit. Lehet, hogy fogok regisztrálni, de még nem tettem. Azt hittem elég a TAJ szám, de nem, és ez zavar eléggé.



Ui: ezósok kíméljenek, köszi.

2021. jan. 1. 23:54
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Nincs eselyed jelenleg, hacsak nem vagy kronikus beteg vagy egeszsegugyi dolgozo. Fizethetnel egy milliot is, ha nincs valami ismerosod, nem hinnem, hogy tudnal igy oltast “venni”. Amugy miert is nem mesz dolgozni? Ha 2 ev mulva oltanak be, akkor addig otthon maradsz? Mi amugy pl nem kaptuk el eddig a parommal a virust, ugyanugy bejarunk dolgozni (23-25 evesek vagyunk). Persze felunk mi is picit, de ez van, minket sajnos nem tartanak el. A szuleidet amugy nem felted? Ok idosebbek mint te, es megis dolgoznak, hogy is van ez?
2021. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj amit te érzel az már kissé túlzott paranoia.

Menj el dolgozni cserélj gyakran maszkot, fertőtlenits sokszor egyél sok vitamint, de egészseges huszon évesként ne csinálj már úgy mint ha világ vége lenne.

Nem kell arra fogni hogy idős van a családban és őt félted mert szerintem minden családban van egy nagymama legalább és eskü az enyém pl még most is menne dolgozni a büfébe a fájós lába és a korona ellenére is(ha kap munkát meg is teszi)

Jobb ha elfelejted am a vakcinát mert mire mindenkit beoltanak addigra lehet te is nyugdíjas leszzel. Én őszintén nem is bizok még ebben a vakcina dologban, krónikus betegként sem jelentkeztem, az influenzára sem oltottak be soha rajtam múlik erre sem fognak. Tudom komolyan kell venni a dolgot ez már azért nem vicc de amit te itt leírtál az túlzás. Nem bántásból de túlzás

2021. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Az élet nem állt meg, mi is járunk dolgozni, a gyerekek meg oviba. A környezetemben sem lett senki remete tavasz óta, mindenki teszi a dolgát és jár melóba, oviba, suliba, sőt, még boltba is. Neked ki visz kaját a búvárharangodba?


Az oltás nem igazán érdekel, mert laikusként kételyeim vannak az rns-alapú oltás hosszútávú biztonságosságával kapcsolatban. Szóval mi nem kepesztünk érte.

2021. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

2# nekem nincs kronikus betegségem, de a családtagjaimnak van és emiatt nem merek dolgozni menni. Ráadásul anyám beteg, most nem lehetne beoltani, beteg ember nem oltható, de orvoshoz se tud menni. Itthon szenved magában egy csővel és nem merem megkockáztatni, hogy hazahozom ezt a xart.Amúgy akarok majd minél hamarabb dolgozni menni, de nagyon félek. Anyámat próbáltam lebeszélni, hogy visszamenjen dolgozni, apáméknál minden nap mérnek lázat a melóban, az ő keresetéből meg tudnánk élni, úgy, hogy csak a szükségesre költünk.


3# Értem, ez a te magánügyed, hogy nem oltatod be magad de én szeretném.



Amúgy engem az zavar, hogy sok 60 körüli konteós nem kéri, oké, ő dolguk, de olyan szívesen megvenném tőlük az oltás jogát. :/


Amúgy fogok dolgozni menni, ne úgy értsétek, hogy nem megyek 2-3- 10 évig, még max 2-3 hónap és megyek. Amúgy a szomszédos országokba is kimennék az oltásért, így sincs lehetőség? pl. Bécsben, vagy rOMÁNIÁBAN? :(

2021. jan. 2. 01:21
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
Es megis ki finanszirozna a kis kiruccanasodat kulfoldre? Az idos szuleid? Mert ugye ott kezdodik, hogy 10 nap karantenba kene vonulnod, aztan esetleg szoba allna veled az orvos. Amugy mivel minden orszagnak jelenleg keves vakcnia jutott, nem fognak beoltani, mert nyilvan elsobbseget elveznek az allampolgarok. Egyebkent hiaba oltatod be magad, te tunetmentes leszel, de allitolag fertozni fogsz, tehat a csaladtagjaid ugyanugy nem lesznek biztonsagban. Szerintem inkabb ne keress kifogasokat,menj szepen dolgozni, es segits be a szuleidnek ezzel is. Igy esetleg a beteg anyukadnak valoban nem kene dolgoznia, beszeld ezt meg vele, ennyi legyen benned.
2021. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%
Ha engedelyezik az astrazenecat jobb lesz a helyzet, de ketlem, hogy majus elott be leszel oltva.
2021. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy nincs megtakarításom, de köszi a személyeskedést. Anyám meg a világ legmakacsabb embere, ha ő dolgozni akar, akkor fog, és mehetnénk 20-an helyette, nem azért dolgozik, mert nem élünk meg, hanem mert akar.


Mesterséges lelkiismeretfurdaláskeltést nem kérek, nem mondam, hogy évekig nem fogok dolgozni, annyit írtam, hogy pillanatnyilag nem teszem.


Szóval megnyugtatok mindnekit, nemsoká dolgozm, a munkagépet már megvettem (aztán az már kérdés, hogy kapok-e melót, de remélem igen), az érdekelt, hogyha fizetek kaphatok-e vakcinát, vagy van-e erre bármi megoldás. A személyeskedésbe nem megyek bele, 0 értelme van, köszi.

2021. jan. 2. 01:37
 9/26 A kérdező kommentje:
7# Május már legalább egy kis fény az alagút végén, annak már örülnék.
2021. jan. 2. 01:38
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Örülj, hogy nem muszáj beoltatni magad!
2021. jan. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!