Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen a fejem?

Miért ilyen a fejem?

Figyelt kérdés

Tükörben full normálisnak látom a fejem formáját meg az arcomat, de ha például egy képet csinálok magamról előlapi kamerával, ami megfordítja a képet (és a valóságot mutatja, nem azt amit a tükörben is látok), akkor valamiért olyan a fejem, mintha így oldalra lenne dőlve az egész, pedig egyenesen tartom. Olyan mintha nem szimmetrikus lenne, hanem az egyik irányba így jobban ""kiállna"". A másik meg, hogy az egyik szemem kisebbnek tűnik mint a másik, és lejjebb is van mint a másik. Szerintem így úgy nézek ki mint valami fogyatékos, vagy nem tudom, eléggé lesokkol mikor meglátom.

Vagy ez csak azért van, mert nem ezt a látványt szoktam meg, hanem a tükörképem?

Mondjuk még senki nem tett erre megjegyzést, szóval remélem csak én látom rossznak. (vannak ismerőseim akik minden kis dologba belekötnek rajtam, de ebbe még soha, szóval reménykedem)


2021. jan. 3. 10:11
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Gyakran torzithatja a kèp minôsègèt! Maradj a tûkörnèl, ès ne rágódj ilyenen tovább! Règóta ismert, hogy az emberi arc aszimetrikus, ès ez egy termèszetes jelensèg. A szemek azonban általában azonos mèretûek vagy a kûlöbsègek annyira minimálisak, hogy szinte láthatatlanok lesznek. A látószervek szimmetria megsèrtèse fertôzô betegsègekkel, bulbar-szindróma, valamint sèrûlèsekkel jár. A Bulbar-szindróma olyan patológia, amelyben megszakad a koponya idegeinek mûködèse, amelynek magjai az oblongata medulla-ban helyezkefnek el. A nyaki ès a fej izmainak motoros beidegzôdèsei. Az egyik szem mèretènek megváltozása a periocularis izmok beidegzèsènek megsèrtèsèvel jár. Az èrintett látószerv szemhèja leáll. A látószervek mèretènek megváltoztatása fertôzô betegsègekkel járhat. Az aszimmetria olyan gyulladásos betegsègeket vált ki, mint pèldául a kötôhártyagyulladás, vagy az árpa, bfefaritis. Nem hiszem, hogy a fent leirtakban szenvedsz. Inkább csak tul reagálod. Javaslom, hogy foglald el magadat sportolással, az legalább egèszsèges! Minden jót!
2021. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!