Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha mindig fázok?

Mit tegyek ha mindig fázok?

Figyelt kérdés
Ha nem fázok akkor a lábam hideg de általában fázok idebent 28-29fok van de ha ki megyek délután 5-6ora fele sétálni ,bicozni akkor van hogy magától meleg lesz a kezem de ha nem is meleg nem érzem hogy fázna
2021. jan. 3. 15:21
 1/3 anonim válasza:
100%

Azzal, hogy kimész, sétálsz, bicózol, javítod a vérkeringésed arra az időre, a végtagjaid vérellátása is sokkal jobb lesz. Míg otthon ülsz (jó eséllyel mostanában többet is, mint szoktál), nem sokat mozogsz, érthető, hogy fázol.


Érdemes bizonyos időközönként (30-40 perc) minimális testmozgást végezni, guggolás, ilyesmi, nekem segít, ha fázom itthon. Mondjuk a 28-29 fok rengeteg, akkor se kellene, hogy fázz, ha egész nap otthon ülsz.

2021. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Régebben (korona előtt) heti 3x rendes edzésre jártam ami 2ora kb és mostanában csak itthon edzek napi 15-20p és heti 2-3alkalommal séta én sem tudom miért de nagyon fázok amikor más itthon rövidben van én takaró alatt
2021. jan. 3. 16:47
 3/3 anonim válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani, mint az előző válaszban. Innen nézve alapvetően a mozgáshiány okozhatja, én ugyanebben a cipőben járok, csak nálam 22 fokos állandó hőmérséklet van beállítva. Én minimális gyakorlatokkal szoktam kicsit felpörgetni a vérkeringésem.


Plusz hozzá kell tenni, hogy a hőháztartásod a nap folyamán folyamatosan változik, illetve rengeteg külső tényező is befolyásolja a hőérzeted (mikor ettél utoljára, mióta ülsz egy helyben, kávézol-e, stb...).


De azt továbbra is fenntartom, hogy közel 30 fokban, takaró alatt, felöltözve fázni nem normális dolog.

2021. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!