Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy kitisztuljon...

Mit tehetnék hogy kitisztuljon a problémás bőröm? Nektek mik váltak be?

Figyelt kérdés
Már több éve szenvedek pattanásokkal az utóbbi időben még inkább rosszabbodott és semmi se segít rajta. Ahogy az lenni szokott mindent kipróbáltam amit boltban és gyógyszertárban kapni lehet. A mostani rutinom a cerave habzó tisztító géljéből, szintén a cerave fényvédőjéből, és a cerave hidratálójából áll. Este a garnier 3az1ben (az aktív szenes) arctisztitó/maszk/bőrradírját is szoktam használni. Heti kétszer pedig a balea hautrein teafaolaj és szalicilsav arcmaszkját ami szintén problémás bőrre van. Ma pluszban elkezdtem szedni hozzá az acneminum étrend kiegészítőt, viszont elég vegyes véleményeket hallottam róla. Kérlek segítsetek! 16/L

2021. jan. 4. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna konzultálni egy bőrgyógyásszal? Lehet hatásosabb megoldást is tudna.
2021. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Ez ilyen. Mindenki tudja és elfogadja. Nincs rá csodaszer. Mit fontos az hogy ne legyél pattanásos? Fogadd el hogy ilyen vagy. Ha pedig másnak nem tetszik, annak meg csak örülj, kerüld el az ilyen ostoba embereket.
2021. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez egy ritka maradi felfogás. Ha szerencsétlenen mondjuk hatalmas gumók vannak törődjön bele? Egy fenét.
2021. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Okozhatja étel meg hormonok is - ezért kened hiába. Ne egyél olajos, zsíros dolgokat (sok tejszín, csokoládé, mogyoró gyakran okoz ilyet egyébként normál arcbőrűeknél is... de valakinél a tej, tojás vagy a glutén a ludas). Ha ezeket egy-két hétre mind kihagyod, már látni fogod, van-e javulás, vagy nem érdemes kínozni magad. Ha használ, akkor meg lehet próbálgatni egyenként visszavezetni és így nyomozni.

Viszont egyél E-vitamint, élesztőt és kipróbálhatod a ligetszépe olajat. Szárítani nem érdemes a bőrödet pattanás elleni kencékkel, mert minél többet szárítod, annál több faggyú termelésre serkented. Inkább jegelni érdemes a pattanásokat, vagy ha nagyon durvák (inkább ilyen mély furunkulusok), érdemes elmenni bőrgyógyászhoz, lehet valami antibakteriális kenőcs kellene neked. Végső esetben szteroidos kenőcsöt is szoktak felírni (de az nem jó a májadnak).

Ha meg hormonális, akkor fogamzásgátlóval lehet próbálkozni, de annak lehet egy csomó mellékhatása (hízás, trombózis, később nehezített gyerekvállalás), szóval nem biztos, hogy megéri. Illetve ha már szedsz, akkor lehet a pattanás annak is egy mellékhatása (valakinek így hat, valakinek meg amúgy).

És persze ne sminkeld magad, mert visszafertőzöd a bőröd pl. korrektorral, na meg eltömöd a pórusokat.

2021. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A második válaszolónak üzenem ,hogy senki sem piszkál vele és én is elfogadom magamat úgy ahogy vagyok, de szerintem ha valamit tehetünk azért hogy még jobban érezzük magunkat a bőrünkben akkor érdemes próbálkozni :) Egyébként nem használok tisztítón és hidratálón kívül semmi csodaszert, de ezeket nem hagyhatom el mert nyilván alap dolgok. A 4. válaszolónak pedig még inkább köszönöm! Gluténmentes voltam egy ideig, illetve a fent írtak nagy részét nem fogyasztom, egyedül a tojást és nagy ritkán tejterméket. De ezeket szerintem nem olyan mennyiségben hogy ilyesmi problémákat okozzanak. Vagy egy kicsi is befolyásolhatja a bőrömet? Mindenesetre megpróbálom őket elhagyni egy kis időre. Fogamzásgátlót még nem szedek, ennyi idősen feleslegesnek és egészségtelennek tartom, de ha végképpen semmi se segít akkor majd megpróbálkozok vele. Bőrgyógyász még nem látott, de ha a vírushelyzet végéig nem javul megkérem anyukámat hogy vigyen el. Jaj, és sminkelni se sminkelek nagyon (mármint egy kis szemöldök ceruzát és szempillaspirált szoktam, de alapozót nagyon ritkán, csak alkalmakkor) éppen ezért, hogy lélegezzen a bőröm. Mégegyszer köszönöm az eddigi segítséget, és hogy időt szántatok rám :)
2021. jan. 4. 22:12
 6/8 anonim válasza:

Csak egy alternatívának írom, mert az én életemet (és arcbőrömet) teljes mértékben megváltoztatta okosszépség instagram oldala.

(De ebben a témában boomroombeauty instagram profilját is bátran ajánlom.)

Végre van fogalmam róla, hogy mit tegyek/ne tegyek az arcomra, hihetelen nagy a változás. Ha érdekel a tudatos bőrápolás esetleg nézz rá.☺️



Természetesen orvoshoz kell fordulni ilyen problémákkal (annó én is így tettem), aki kompetens az ügyben és tud érdemben segíteni.

21/L

2021. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az arcot csak folyó vízzel szabad leöblíteni ill. arcvizet kell használni. Megtörölni nem szabad, csak papirtörülközővel felitatni a vizet. Ellenkező esetben szétkenődnek a gyulladást okozó bőrbaktériumok.
2021. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-essel egyet kell értenem, annyi kivétellel, hogy a zsír nem ördögtől való. Sokkal jobb, mint az olajok, amiket mindössze 45 éve eszünk, és az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk nem tud vele mit kezdeni.
2021. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!