Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leírnátok mindent amit érdemes...

Leírnátok mindent amit érdemes tudni egy köldök piercingről?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne hogy mennyire fájdalmas? Mennyi ideig gyógyul? Mennyire kényes? Kb mennyibe kerül? Fájdalmasabb a helix piercingnél?

2021. jan. 5. 22:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Miben más vele a mindennapi élet?
2021. jan. 5. 22:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézz utána magad. 🤷🤔

Amúgy: a fájdalom mindenkinél változó,azt senki sem fogja neked tudni megmondani mennyire fog fájni mert ez nagyon sok mindentől függ.

1,5-2 hónap nagyjából. Ha rendesen ápolod. Utána ha biztosan begyógyult lehet cserélni megfelelő anyagú ékszerre.

Annyira kényes mint minden más piercing,ne fogdosd,ne forgasd feleslegesen,ne cseréld idő előtt,megfelelően ápold és minden rendben lesz.

Változó,gyanúsan olcsó helyre ne menj. (Illetve olyan helyre se ahol belövő pisztollyal csinálják,de ez egyértelmű minden piercingnél.)

Előre nem lehet megmondani.

2021. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hetes. Nem fájt mikor csinálták. Most sem érzek semmit. Nem gyulladt be, nem levell, semmi kellemetlenség. Egyszer bénáztam, lehúztam gyorsba a trikómat. Picit megrántotta de pár pillanatig fájt. Hasom alszom. A magasabb derekú nacikkal ügyelek. De tényleg semmi kellemetlen eddig.

Hidrogénperoxidos fertőtlenítővel lepezsegtetem este.

2021. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Konnyen begyullad a koldok terulete,ezert nem ajanlott a koldokpiercing.
2021. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

Köldök tájon helyezkedik el.


Kérem a Nobelt.

2021. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 4x lövettem át a köldököm... csak a 4. alkalom után voltam képes elfogadni, hogy a szervezetem nem engedi, hogy bennmaradjon. Minden alkalommal kilökte magából néhány hónap után sajnos. Jól, jó helyre szúrták minden alkalommal a meglátásom szerint, és kizárólag orvosi fémet hordtam.

Sajnos nem mindenkinek bírja a szervezete az idegen anyagot, így ezzel is számolni kell, hogy nem biztos, hogy tartós lesz.

Első alkalommal nagyon féltem a fájdalomtól, de szinte nem is éreztem a szúrást. Második alkalommal így bátrabban álltam hozzá, gondoltam most is ugyanolyan szúnyogcsípés lesz, mint az elsőnél. Hát nem. xD Azthittem betojok, úgy fájt..

Begyógyulva, 2 év után volt ez a szúrás...valószínűleg egy érzékenyebb helyen lett eltalálva akkor.

A 3. és 4. szúrás már ismét csak enyhe fájdalommal járt.


Vigyáztam minden alkalommal rá, nem vettem ki, míg be nem gyógyult, tisztítottam, kentem rendszeres az utasítás szerint, de sajnos hiába.

De szerintem ez a ritkábbik eset. Mindenképp orvosi fémet tettes be, ne bizsut vagy hasonló megbízhatatlan anyagból készült piercinget.

Általában orvosi fém piercing alapkészlet szokott lenni a szalonokban, amiből választhatsz, nem muszáj előre megvenned. De ezt nyilván kérdezd meg a piercingestől előtte.


Az szerintem elkerülhetetlen, hogy beakadjon néha véletlenül mozgás közben, vagy megüsd véletlenül. Ez a gyógyulás időszakában elég kellemetlen tud lenni és meghosszabbítja azt.


Szóval amennyire csak tudsz, vigyázz rá, ha meglesz!


A kezelését a piercinges valószínűleg el fogja mondani. Óvatosan tisztítani kell, majd bekenni a javasolt krémmel. Nem szabad mozgatgatni, kivenni amíg gyógyul.

2021. jan. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!